Wydawnictwo Zielone Brygady - dobre z natury

UWAGA!!! WYDAWNICTWO I PORTAL NIE PROWADZĄ DZIAŁALNOŚCI OD 2008 ROKU.

"Alamar Express. El Hombre Nuevo" - pokaz filmu [21.06.2007]

Zapraszamy na najnowszą produkcję filmową, Alamar Express. El Hombre Nuevo, w reż. Patrycji Satory, podróżniczki, politolożki, odwiedzającej reglularnie Kubę, dla wielu osób wielką entuzjastkę Ameryki Łacińskiej.

21 czerwca (czwartek) w kinie Pod Baranami (Rynek Gł. 27) odbędzie się prapremiera polska, pokaz filmu w ramach 8. Festiwalu Filmów Latynoamerykańskich - pokazy towarzyszące.

Wiecej na temat filmu:
http://www.kinopodbaranami.pl/wydarzenie.php?evnt_id=272
ALAMAR EXPRESS. EL HOMBRE NUEVO
reż. Patrycja Satora, Polska/USA, 2006, 56'
21 czerwca (czwartek), g. 17.30

Alamar Express. El Hombre Nuevo to dokument o grupie młodych kubańskich artystów, próbujących stworzyć miejsce kulturalnej ekspresji w jednej z peryferyjnych dzielnic Hawany. Dzielnica Alamar, sowiecki relikt z lat sześćdziesiątych, powstała na gruncie idei „miasta wzorcowego". Jest do dziś pozbawiona jakiejkolwiek struktury kulturalnej czy społecznej.

Dziś, młodzi ludzie, społecznie zaangażowani artyści, próbują udowodnić, że idea "nowego człowieka", którą głosiła niegdyś rewolucja, może zostać zreinterpretowana. Przy pomocy różnie pojętej sztuki i twórczego performance'u, grupa próbuje obudzić w społeczności Hawany „nową duszę" i wysłać w świat pozytywny przekaz. Wszystko to w kubańskiej rzeczywistości, gdzie ekspresja artystyczna jest jedną z ostatnich dozwolonych przez rząd form wyrażania niezależnej myśli.

Twórcy filmu, poprzez niezależne głosy jednych z najciekawszych i najbardziej utalentowanych artystów kubańskich, udowadniają, że - mimo niesprzyjających warunków - siła tkwi w nas i sami jesteśmy w stanie zmieniać otaczającą nas rzeczywistość.

Pokaz z udziałem reżyserki filmu.

info: http://krakoff.info/2007/06/14/8-festiwal-filmow-latynoamerykanskich/

Komentarze

Kubanczyk 19-06-2007
to moze byc ciekawe