Wydawnictwo Zielone Brygady - dobre z natury

UWAGA!!! WYDAWNICTWO I PORTAL NIE PROWADZĄ DZIAŁALNOŚCI OD 2008 ROKU.

debata „Etyczny biznes. To się nie opłaca" - 19.5.2008

Gala etycznych pracodawców

O etyce w biznesie mówi się dużo. No właśnie - mówi się. Czy na tym się kończy? To się okaże.Bowiem 19 maja 2008 roku, w warszawskim Hotelu Sheraton odbędzie się uroczysta Gala Rankingu „Kariera z Pracodawcą”,który organizuje Grupa Modus, a tuż po niej Debata Oksfordzka i panel dyskusyjny na temat wyzwań zrównoważonego biznesu. Przedstawiciele działów HR i PR obecni na Gali finałowej wspólnie zastanawiać się będą nad wyzwaniami, jakie stoją przed tymi, którzy działać chcą w Polsce zgodnie z zasadami CSR.

Czy PR-owcy mydlą oczy społeczeństwu, by wzbudzić pozytywne uczucia wobec firmy i jej działalności? Czy przedsiębiorstwa finansują imprezy kulturalne, wspierają akcje związane z ochroną środowiska po to, by czyn ów społeczny został „kupiony”?
Odpowiedzialny biznes, czy zrównoważony rozwój, to dla wielu nieznane definicje, tudzież coś, co nie istnieje. Odpowiedzialny biznes(CSR) to strategia, nie na tydzień, nie na dwa, na kilka, kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt lat.
Zatem, o co chodzi w tym całym etycznym biznesie? Ciągłe zadawanie sobie pytań. Czy to się opłaca? Czy warto działać etycznie w sferze interesów?

Temat odpowiedzialnego biznesu (CSR) staje się być tematem modnym. Często utożsamia się go z marketingiem, czy public relations, które powodują poprawę wizerunku, walkę o klienta etycznymi zasadami. Jednak jak tu rozmawiać o zrównoważonym rozwoju, skoro tak niewiele osób się tym zajmuje. Co mają do powiedzenia przedstawiciele największych firm w Polsce? Co mówią na ten temat media? Jak postrzegają ten temat eksperci?

O tym będziemy mogli się przekonać już 19 maja podczas debaty oksfordzkiej o kontrowersyjnej tezie do obrony lub obalenia „Etyczny biznes. To się nie opłaca".
Po debacie nastąpi panel dyskusyjny z udziałem przedstawicieli debatujących drużyn, przedstawicieli Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Organizatorem całego wydarzenia jest Grupa Modus, wydawca Informatorów Kariera.

Partnerem merytorycznym debaty jest Forum Odpowiedzialnego Biznesu oraz Wyższa Szkoła Europejska im. ks. Józefa Tischnera.

Minister Środowiska Maciej Nowicki objął patronat honorowy nad tym przedsięwzięciem.


Patroni medialni debaty:


Patroni medialni Gali: