Wydawnictwo Zielone Brygady - dobre z natury

UWAGA!!! WYDAWNICTWO I PORTAL NIE PROWADZĄ DZIAŁALNOŚCI OD 2008 ROKU.

Gala Finałowa Ogólnopolskiego Konkursu Krótkich Form Filmowych i Reklam Ekologicznych EkoWizja 24.11.


24 listopada br. o godz. 16.00 rozpocznie się w Kinie Mikro (ul. Lea 5) Gala Finałowa Ogólnopolskiego Konkursu Krótkich Form Filmowych i Reklam Ekologicznych EkoWizja, organizowanego przez Stowarzyszenie Manko oraz Elektrociepłownię „Kraków” SA.

Konkurs EkoWizja jest kolejnym etapem całorocznej kampanii ekologicznej Stowarzyszenia MANKO EkoSegregacja 2007, w ramach której odbyły się m.in. Międzynarodowe Seminarium Ekologiczne EcoZone (IV 2007) oraz happening ekologiczny EkoArt (X 2007). Celem kampanii jest uwrażliwianie, szczególnie młodych ludzi, na problematykę recyklingu, oszczędzania energii i ekologicznego transportu. Organizatorzy wykorzystują artystyczne i symboliczne środki wyrazu.
Do konkursu filmowego EkoWizja zgłoszono 20 filmów z całej Polski (m.in. z Krakowa, Szczecina, Przemyśla, Poznania), przygotowanych zarówno przez twórców profesjonalnych, jak i amatorów. Filmy zakwalifikowano do dwóch kategorii: filmy krótkometrażowe (przede wszystkim etiudy i dokumenty), oraz reklamy ekologiczne, utrzymane w konwencji reklamy społecznej. Podczas Gali Finałowej Konkursu profesjonalne Jury, w składzie Jacek Bożek – założyciel, prezes i lider Klubu Gaja, Michał Olszewski – szef działu reportażu w „Tygodniku Powszechnym”, współpracownik Fundacji Wspierania Inicjatyw Ekologicznych, Jakub Palacz – aktor, dramaturg, reżyser, performer, Stanisław Knapik – reżyser, wykładowca Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, przedstawiciel Stowarzyszenia Manko oraz przedstawiciel EC Kraków, wyłoni laureata Grand Prix Konkursu oraz zdobywców II i III miejsca. Zostaną również przyznane Wyróżnienia za Walory Edukacyjne oraz za Walory Artystyczne, natomiast publiczność zgromadzona w Kinie Mikro przyzna Nagrodę Publiczności.
Zapraszamy na Galę Finałową nie tylko ekologów, ale wszystkich zaangażowanych w ochronę środowiska naturalnego. Szczegóły na www.ekosegregacja.pl