Wydawnictwo Zielone Brygady - dobre z natury

UWAGA!!! WYDAWNICTWO I PORTAL NIE PROWADZĄ DZIAŁALNOŚCI OD 2008 ROKU.

Inny świat jest możliwy - spotkanie [30.06.2007]

Grupa Anarchofeministyczna @-fe oraz Warszawska Grupa Anarchistyczna
zapraszają na spotkanie pt:

"Inny świat jest możliwy, czyli o co chodzi ruchowi alterglobalistycznemu".

W programie:

  • 15.00 projekcja filmu:

"Czwarta wojna światowa" (The Fourth World War) Stany Zjednoczone 2003 r. Reżyseria i produkcja: Rick Rowley. Producent: Big Noise

Teza filmu jest zawarta w tytule. Po zakończeniu trzeciej, "zimnej wojny", na naszych oczach rozgrywa się czwarta wojna światowa prowadzona przeciw wąskiemu, korporacyjnemu rozumieniu pojęcia globalizacji. Film zabiera widza tam, gdzie "mainstreamowe" media nie bywają. Narrator identyfikuje się z działaczami ruchu antyglobalistycznego i przeprowadza nas przez fronty walki" w Argentynie, w stanie Chiapas w Meksyku, w Południowej Afryce, Palestynie i Korei oraz spektakularne demonstracje podczas szczytów w Genui i Seattle. Film, kręcony przez dwa lata, ma ambicje być głosem sprzeciwu wobec, zdaniem autorów, antyhumanistycznych zmian zachodzących w ekonomii i polityce światowej ostatniej dekady. Duży ładunek emocjonalny filmu i ukazanie ruchu antyglobalistycznego z drugiej strony barykady, tym razem nie zza kordonów policji, ale naprzeciw nich, odnosi zamierzony skutek. "Inspirujący obraz, który trzeba koniecznie obejrzeć. Film "Czwarta wojna światowa" dokumentuje historię przyszłości jeszcze przed jej nadejściem, kiedy nadal możemy wielu rzeczom zapobiec". (Peter Wintonic, magazyn "Point Of View", Kanada.

  • 17.00 prezentacja na temat ruchu alterglobalistycznego / antykapitalistycznego (historia, przykłady działań, akcji, pokaz zdjęć z ostatniego antyszczytu G8 w Niemczech)
  • 18.00 Dyskusja z udziałem przestawicieli i przedstawicielek ruchu wolnościowego w Warszawie

Serdecznie Zapraszamy!

Wstęp Wolny

30.06.2007
start godz. 15.00

Plan B
Al. Wyzwolenia 18
Warszawa