Wydawnictwo Zielone Brygady - dobre z natury

UWAGA!!! WYDAWNICTWO I PORTAL NIE PROWADZĄ DZIAŁALNOŚCI OD 2008 ROKU.

Międzynarodowy Dzień Wegetarianizmu w Krakowie [2.10.2007]

Dziś, 2 października, obchodzony jest w Krakowie Międzynarodowy Dzień Wegetarianizmu, ustanowiony w 1977 roku przez Międzynarodową Unię Wegetariańską z inicjatywy Północnoamerykańskiego Towarzystwa Wegetariańskiego.

Z tej okazji warto dzisiaj zrezygnować z potraw mięsnych, a także warto zastanowić się nad sposobem odżywiania i jego wypływem na zmiany klimatu jakie powoduje rosnąca produkcja mięsa. Zapytasz co łączy obiad z globalnym ociepleniem? Okazuje się, że więcej niż mogło Ci się do tej pory wydawać.

W listopadzie ubiegłego roku Organizacja ds. Wyżywienia i Rolnictwa Narodów Zjednoczonych przedstawiła raport, z którego wynika, że przemysł hodowlany jest odpowiedzialny za produkcję większej ilości gazów cieplarnianych niż wszystkie środki transportu razem wzięte - czytamy w tekście z New York Times’a opublikowanym na łamach Gazety Wyborczej.

Czarno na białym widzimy, że wegetarianizm przestaje być tylko zdrowym sposobem na życie, a staje się metodą na powstrzymywanie zmian kilmatu. Organizacje społeczne wskazują, że coraz częściej trafnie jest postawić znak równości między wegatarianizmem i ograniczeniem emisji gazów cieplarnianych.

I Ty możesz zrobić coś aby zapobiec kryzysowi klimatu. Jeśli z jakiegoś powodu nie jesteś w stanie zaprzestać poruszania się własnym samochodem, nie chce Ci się segregować odpadów, ani też gasić światło kiedy wychodzisz z pokoju, a mimo to chcesz coś zrobić dla Matki Ziemi i tym samym dla siebie - zaprzestań lub poważnie ogranicz jedzenie mięsa!

Pamiętaj przy tym, iż łatwiej nam przychodzi wdrażać do życia nowe przyzwyczajenia małymi krokami. Na początek jeden lub dwa dni w tygodniu nie jedz mięsa, w tym wędlin, ryb i drobiu. Po tym etapie, kolejne kroki redukcji mięsa z diety będą już naprawdę łatwe.

Tegoroczne obchody Dnia Wegetarianizmu zorganizowały m.in. organizacje: Fundacja Viva! Akcja Dla Zwierząt oraz Stowarzyszenie Empatia. I co, nadal boisz się zostać wegetarianinem?

Źródło: krakoff.info