Wydawnictwo Zielone Brygady - dobre z natury

UWAGA!!! WYDAWNICTWO I PORTAL NIE PROWADZĄ DZIAŁALNOŚCI OD 2008 ROKU.

Noc Kupały - Kożyczkowo [23-24.06.07]

Kwiat Paproci – święto Wolności, szczęścia i Nadziei.

Koło Jana, koło Jana,
tam dziewczęta się schodziły,
sobie ogień nałożyły,
tam ich północ ciemna naszła,
na tej górze dwoje drzewa,
jedno drzewo, Boże drzewo...
Nocel mała Topiel moja ...

Odwiecznym obyczajem ogień rozpalony krzesiwem całą noc płonąć będzie. Tańce, wianki na wodę, miła zabawa, wino i śpiew i co tylko dusza zapragnie w tą najkrótszą noc w roku: Od piątku przygotowania. Stanie tipi (namiot indiański z ogniskiem w środku). W sobotę po śniadaniu o 11 rano prezentacja i masaże, warsztat tańców Światowego Pokoju (w kręgu – jedność duchowych tradycji wschodu i zachodu, północy i południa). Praktyka tantra jogi. Wieczorem sauna i mantry, biesiada i balanga do świtu – witaj jutrzenko swobody. W niedziele byczenie się na różne sposoby i zbiorowa kąpiel w jeziorze. Jedzonko przygotujemy pod wodzą Stefana Poprawy.

Noc Kupały – scenariusz:
Mężczyźni przygotują ognisko dla kobiet, zajęci swoimi sprawami pozostaną dopóki ich kobiety nie poproszą. Po zmroku wianki z płomykami nadziei popłyną na wodę. Plemiona żywiołów nad losem pochylone: Oj lili lado, lado, dola... Misterium tańca, śpiewu i wolności.

Udział w imprezie z wyżywieniem 150 zł. na miejscu. Można przyjechać z własnym namiotem albo przenocować w tipi lub na sali koedukacyjnej. Aby zamówić pokój w ośrodku należy zgłaszać się wcześniej do współorganizatora festiwalu Marka Miedziewskiego tel. 0-58 550 74 28, 0-602 777202 lub przez stronę ośrodka: www.kozyczkowo.pl. Jeśli z własnym domem na plecach – zapraszamy bez uprzedniego zgłaszania.

Noc Kupały, 23-24 czerwca 2007, Kożyczkowo
Zaprasza Redakcja miesięcznika Wegetariański Świat