Wydawnictwo Zielone Brygady - dobre z natury

UWAGA!!! WYDAWNICTWO I PORTAL NIE PROWADZĄ DZIAŁALNOŚCI OD 2008 ROKU.

PettyCrimeSoundSystem debut show & VEGAN SWEETMEATS POT-LUCK

PettyCrimeSoundSystem %u2013 xEMCEMIx + Lucifer'sFingers (d.i.y. anarcho-hiphop, NowaHuta/NowySącz)

DUBPUNX %u2013 Tom Taplikort + Embe (nu dub/idm, Chrzanów/Bielsko-Biała)

Lucifer's Fingers (drum'n'bass, Nowy Sącz)

--------------------------------------------------------------------------------------------

Po koncercie VEGAN SWEETMEATS POT-LUCK przy dubowych dźwiękach miksowanych na żywo na 4 gramofony.

-----------------------------------------------------------------------------------------------

Miejsce: Kraków, Kawiarnia Naukowa (ul. Jakuba 29-31, dzielnica Kazimierz)
Czas: 14.kwietnia 2007, g.18:30
Wjazd: 5 zet lub %u2013 do czego mocno namawiamy %u2013 dowolne wegańskie d.i.y. słodkości (ciasta, pączki, halawy, cokolwiek), gotujcie parami, w trójkątach i innych ekscytujących konfiguracjach %u2013 wjazd dogadamy wtedy na bramie;)
Kontakt: 516814664, mic87hal@interia.pl


------------------------------------------------------------------------------------------------

PettyCrimeSoundSystem to koncertowy hiphop z anarchistycznym przekazem, działający aktualnie w Nowej Hucie/Krakowie w składzie Lucifer's Fingers (obrotowe stoły) oraz xEMCEMIx (strajk w twojej głowie). Słowa są kładzione są na hitowych bitach między innymi takich twórców jak DrDre czy Looptroop (będący europejską ikoną rewolucyjnego hiphopu), wprawianych w ruch przez Dj LF.
Ze strony hiphopowej teksty są inspirowane są twórczością Promoe (polityczny MC z Looptroop, promujący m.in. weganizm i zasady straight edge), Grammatika (polski skład, który swoim refleksyjnym rapem przełamał stereotyp bounce'owo-gangsterskiego hiphopu) czy Poemy Faktu (pierwszego projektu anarcho-hiphopowego w Polsce).
Niewątpliwie jednak teksty xEMCEMIx są zakorzenione w scenie hc/punk. Zespoły takie jak Crass, Refused, Włochaty, a przede wszystkim idee, z których czerpią, są także znaczącą inspiracją lirycznej twórczości. Obok pisanie xEMCEMIx znaczące elementy czerpie z wydawnictw anarchistycznego kolektywu CrimethInc. (z dyskusji w środowisku anarchistycznym nad %u201Eich%u201D ideami pochodzi nazwa), sytuacjonizmu czy postawy straight edge.
W tekstach pojawiają się liczne wątki charakterystyczne dla kultury niezależnej (DIY, skłotowanie, Chiapas, sztuka uliczna, krytyka kapitalizmu czy postaci takie jak Mumia Abu Jamal czy Ulrike Mainhoff), jednakże są one tylko elementami ogólniejszej refleksji nad otaczającym światem, próbami reinterpretacji sytuacji społecznej czy pogoni za marzeniami. Echa większości tekstów można znaleźć w wydawanym przez xEMCEMIx %u201EXYZine%u201D, który jako ich komentarz jest integralną częścią przekazu (dostępny na koncertach lub w wersji elektro: xyzine.ovh.org).
Liryka jest najeżona środkami stylistycznymi, ale nieraz potrafi uderzyć zabójczymi punch-line'ami. W technice pisania pojawiają się smaczki charakterystyczne dla wczesnej twórczości O.S.T.R. - łódzkiego MC, bawiącego się językiem polskim jak nikt inny.

(...) wsparcie i inspiracje
ze sztuki, powiesz że kradnę?,
bo mam skalpel i tnę sample?,
jak pattern na rentgenie,
przez który oddycham sprayem
na kantach tego miasta, teraz
udostępniam się publicznie,
jak pliki ssane soulseekiem
każdemu artyście szybkim
do kieszeni ruchem, sztukę
życia defrauduję, skandal,
bo wykradam rzeczywistość
z półek kapitalistom,
ryzyko być alternatywą
otwartą na wszystko,
na każdą osobę
jak free software,
moje krwinki czerwone,
moje krwinki czarne, badacie
w laboratorium dźwięków
mam w normie B12
lecz jestem anemią systemu

-----------------------------------------------------------------------------------------

DUBPUNX to duet tworzony przez dj'i: Embe oraz Toma Taplikorta, którzy od ponad dwóch lat współpracują ze sobą w ramach Dub Chanters At the Controls Sound System. Ich granie do z jednej strony dj'ski set wykonywany równocześnie z czterech gramofonów (2 wirtualne i 2 analogowe), a z drugiej wyszukiwanie sampli, loopów, które dodają na żywo do miksu. Muzycznie duet oscyluje wokół minimaldub, dubtechno, idm, ambient, chociaż nie zamykają się w żadnym gatunku muzycznym i w ich setach może się znaleźć prawie wszystko.
www.ninjahlab.bls.pl
www.ninjahlab.bls.pl/dubchant


-----------------------------------------------------------------------------------------
Dont't do it yourself %u2013 do it with us!

Choć wspólne gotowanie i zajadanie może ci się kojarzyć ze sztywnymi imprezami ponurych strejt-edżowców, nikt nie zaprzeczy, że jest to jeden z najlepszych sposobów na poznawanie się i integrację. Pot-luck to jedzeniowa impreza, na której wspólnie spożywa się to co każdy uczestnik przyniósł ze sobą.
Ten pot-luck będzie wegański, ponieważ nawet jeśli wielu z nas nie utożsamia się z tą dietą w 100%, to jednak jest ona pozytywną i zdrową alternatywą dla produktów pochodzących z krzywdy czynionej zwierzętom. Ale żeby nie było tak słodko, będzie to pierwszy w Krk pot-luck opierający się na samych łakociach;), bo wbrew pozorom zrobienie wegańskiej szarlotki nie jest niemożliwe.

-------------------------------------------------------------------------------------------

DON'T HESITATE TO JOIN...