Wydawnictwo Zielone Brygady - dobre z natury

UWAGA!!! WYDAWNICTWO I PORTAL NIE PROWADZĄ DZIAŁALNOŚCI OD 2008 ROKU.

Plener artystyczny "DOBRE WESELEj" [2-15.07.2007]

Letnie warsztaty artystyczne DOBRE SOBIE w trzeciej edycji przewidują organizację pleneru dla amatorów sztuki pod Kazimierzem Dolnym. W lipcu 2007 roku dwie pracownie ANGOBA i MAGENTA organizują pobyt pod w kwaterach agroturystycznych i atrakcje związane z witrażem. Można dowolnie wybrać sobie czas pobytu po ustaleniu z prowadzącym. Jak wiadomo, praca w tworzywie ceramicznym i szkle wymaga pewnego skupienia. Z uwagi na to, byłoby dobrze gdyby uczestnicy preferujący takie formy wypowiedzi, planowali pobyt co najmniej tygodniowy. Do naszej dyspozycji jest 12 atrakcyjnych miejsc noclegowych w zaprzyjaźnionym gospodarstwie agroturystycznym (dwu i trzy osobowe pokoje w domu jednorodzinnym o wysokim standardzie, łazienki). Przy dużej frekwencji, można również mieszkać w namiotach na podwórzu lub na innych kwaterach w okolicy.

W wypadku natłoku uczestników weekendowych, pierwszeństwo zakwaterowania w lepszych warunkach w miejscu organizacji głównych wydarzeń będą mieli ci, którzy pozostają na plenerze przez dłuższy czas i zdeklarowali chęć uczestnictwa odpowiednio wcześnie. Prace ceramiczne wykonane na plenerze będą utrwalane. Dysponujemy tam piecem plenerowym 50 X 50 X 50 cm. Oprócz tego prowadzimy zajęcia z witrażu i technik wykonywania odlewów gipsowych. Część z nas zajmie się organizacją imprezy na zakończenie, w której będą uczestniczyli mieszkańcy okolicznej Gminy. Akcje te będą miały charakter działań z dziedziny sztuki społecznej i są kontynuacją prowadzonej już przez nas eksploracji terenu. Przewidujemy tam organizację kina pod chmurką we wsi i pokazu warsztatów artystycznych.

Letnie warsztaty artystyczne DOBRE SOBIE

Polecamy wizyty w pobliskich Muzeach: Nadwiślańskim, Kamienicy Celejowskiej, Galeriach malarstwa w Kazimierzu. W tym roku razem odwiedzimy Muzeum Złotnictwa. Okolica o bogatej topografii i inspirującej historii skłania do organizacji wycieczek pieszych i rowerowych w celu eksploracji najpiękniejszych zakątków Lubelskiego Przełomu Wisły, wąwozów obrzeży Wyżyny Bełżyckiej, Doliny Chodelki, Ośmiornicy Rogowskiej i Lubelskiego Powiśla. Rowery do bezpłatnego użytkowania są zawsze na miejscu.

Dobre planowanie zapewnia wszystkim uczestnikom najlepszy standard noclegów. Dlatego osoby zainteresowane prosimy najpierw o bezpośredni kontakt z organizatorami: Piotr Szambelan, tel. 509-464749, e-mail: ceramicon@wp.pl i i-n-n-a@o2.pl, a potem wpis na listę i dokonanie rezerwacji czasu pobytu.

Letnie warsztaty artystyczne DOBRE SOBIE

Do ustalonego przez organizatorów terminu: 30 maja należy wpłacić 50% zaliczki. W wypadku rezygnacji można ją jeszcze wycofać w całości, ale tylko do dnia 8 czerwca. Osoby decydujące się na wyjazd uzupełniają wpłatę do 20 czerwca 2007. Z uwagi na dobrze funkcjonującą komunikację do Kazimierza Dolnego proponujemy transport własny, ewentualnie dojazd pociągiem do Puław, autobusami do Kazimierza i dalej samochodami organizatorów do CHATY ZA WSIĄ (fot. powyżej).

Jakkolwiek nie przewidujemy w kosztach pleneru organizacji zbiorowego wyżywienia, to w domu do dyspozycji wszystkich jest kuchnia, lodówka, mikrofala, a w okolicy sklep spożywczy i lokale gastronomiczne na każdą kieszeń.

Letnie warsztaty artystyczne DOBRE SOBIE

Doba dla jednej osoby – dzień plenerowy kosztuje 75,- PLN. W tę kwotę wliczone są koszty noclegu w domu, organizacji warsztatu witrażu i wypał wykonanych na miejscu prac ceramicznych o gabarytach nie przekraczających wymiarów używanego na miejscu mobilnego pieca.

Dobre, pery FERIE, akcja artystyczna 2007
Plener: lipiec 2007, Dąbrówka pod Kazimierzem Dolnym, wieś Dobre w Gminie Wilków

  • Ustalenie i rezerwacja czasu pobytu.
  • Wpłata zaliczki (50%) do 30 maja.
  • Możliwość zwrotu zal. do 8 czerwca.
  • Uzupełnienie wpłaty do 20 czerwca.
  • Cena doby 75,- PLN. W tej sumie: nocleg, udział w warsztatach, wypał prac, inne okoliczne atrakcje.

Zapisy - kontakt:
tel. 509-464749, e-mail: ceramicon@wp.pl; i-n-n-a@o2.pl