Wydawnictwo Zielone Brygady - dobre z natury

UWAGA!!! WYDAWNICTWO I PORTAL NIE PROWADZĄ DZIAŁALNOŚCI OD 2008 ROKU.

STOP RZEZI FOK! - happening 18.03, filmy i odczyt 19.03

Serdecznie zapraszam w imieniu Stowarzyszenia Empatia i Krakowskiej Loży Kulturalnej na akcję STOP RZEZI FOK!

Akcję rozpoczynamy happeningiem, który rozpocznie się 18 marca o godz. 15 pod Barbakanem w Krakowie (niedziela).

W poniedziałek, tj. 19 marca o godz. 18 zapraszamy na odczyt dot. rzezi fok w Kanadzie oraz na krótkie filmy prezentujące problem masowego zabijania fok. Odczyt i pokaz filmów odbędzie się w Massolit Books przy ul. Felicjanek 4 w Krakowie.

Informacje nt. rzezi fok w Kanadzie:

STOP RZEZI FOK W KANADZIE!

Sprawą masowej i wyjątkowo okrutnej rzezi fok w Kanadzie zajmujemy się od 2004 r. Co roku w marcu organizujemy demonstrację pod Ambasadą Kanady, przekazując list protestacyjny, nagłasniamy problem w mediach, zbieramy i udostępniamy informacje. Przyłącz się do nas. Fakty dotyczące tych barbarzyńskich polowań nikogo nie powinny pozostawić obojętnym.

W ciągu ostatnich kilku lat z przyzwoleniem rządu Kanady zabito blisko 1 000 000 fok. Większość z nich było foczymi dziećmi, nie starszymi niż 3 miesiące, a warto wspomnieć, że przeciętna długość życia fok to 30 lat. Często zabijane są nawet kilkunastodniowe foki. Nie potrafią jeszcze dobrze pływać, niechętnie opuszczają lód i są ufne wobec człowieka, przez co stają się bardzo łatwym łupem. Wiele z nich wciąż żyje podczas obdzierania ich z futer. Te i inne nadużycia udokumentowane są w specjalnie przygotowanych raportach niezależnych ekspertów międzynarodowych.

Foki zabijane są w wyjątkowo okrutny sposób, m.in. za pomocą hakapików. Ta rzeź ma miejsce wbrew opinii publicznej i protestom na całym świecie. Nie znajdujemy wytłumaczenia dla tego barbarzyństwa. Usprawiedliwieniem nie może być ani wątpliwy interes ekonomiczny, ani rzekoma konieczność krwawej „regulacji” przyrody, jak również odwołanie do tradycji.

Więcej o akcji: http://empatia.pl/str.php?dz=101 oraz http://ratujfoki.pl. Protest ma zasięg ogólnopolski, odbywa się w większości miast Polski, jest przygotowywany wspólnie z Fundacją Viva!.

Zapraszamy!

Magdalena Firlit
Stowarzyszenie Empatia
http://empatia.pl