Wydawnictwo Zielone Brygady - dobre z natury

UWAGA!!! WYDAWNICTWO I PORTAL NIE PROWADZĄ DZIAŁALNOŚCI OD 2008 ROKU.

Warsztat "Bioregion Puszcza" [15-17.06.2007]

Chcesz poznać z pierwszej ręki ostatnią pierwotną puszczę, posłuchać i może nauczyć się tradycyjnego śpiewu, zobaczyć jak wykonywano ginące rzemiosła, skosztować posiłków według dawnej receptury i jeszcze zrobić coś samemu dla ochrony tych wartości?

Towarzystwo Ochrony Krajobrazu zaprasza do uczestnictwa w trzydniowym warsztacie "Bioregion Puszcza". Celem warsztatu jest poznanie lokalnej kultury i przyrody obszaru najstarszego lasu Europy - Puszczy Białowieskiej. Podczas warsztatu nie tylko będziemy mogli oglądać najdziksze fragmenty Puszczy i okoliczny krajobraz kulturowy, ale także osobiście dotknąć procesów, które stanowią o niepowtarzalnym charakterze regionu.

Warsztat ma formę rytuału, na który składają się:

  • spotkanie z pierwotnym lasem
  • spotkanie z białym śpiewem
  • spotkanie z lokalnym rzemiosłem
  • wykład antropologiczny
  • zgromadzenie dla ochrony wartości bioregionu Puszcza Białowieska

Uczestnicy śpią w starej chacie dostosowanej do pobytu turystów we wsi Masiewo w Puszczy Białowieskiej. Dwa posiłki dziennie będą się składały z lokalnych potraw - uwzględniane są potrawy wegetariańskie (pozostałe posiłki we własnym zakresie).

Należy mieć ze sobą ubranie pozwalające na chodzenie w trudnym terenie, ubranie przeciwdeszczowe i na zmianę w razie niepogody.
Warszatat przeznaczony jest dla osób pełnoletnich. Koszt uczestnictwa wynosi 300 PLN od osoby (w tym noclegi i dwa posiłki dziennie).

Najbliższy warsztat planowany jest w dniach:
15-17 czerwca br. Rozpoczęcie w piątek 15-go o godzinie 10:00 (można przyjechać już we czwartek po godzinie 17:00)

Termin nadsyłania zgłoszeń upływa: 10 maja br. Ze względu na ograniczoną ilość miejsc decyduje kolejność zgłoszeń.

Towarzystwo Ochrony Krajobrazu nie jest biurem turystycznym organizującym folklorystyczny pobyt na Podlasiu, jesteśmy lokalnym stowarzyszeniem nienastawionym na zysk, prowadzącym działania dla ochrony krajobrazu przyrodniczego i kulturowego, zaangażowanym w wiele kampanii. Nasze warsztaty mają na celu pomóc ginącym wartościom i pozyskać ich obrońców z Polski i zagranicy. Uczestnicząc w warsztacie wspierasz nasze działania i uczysz się od osób najbardziej kompetentnych.

Zgłoszenia prosimy kierować pod adres: tok4@wp.pl Prosimy o kilka słów o sobie (wiek, zajęcia, zainteresowania), adres korespondencyjny i e-mail lub telefon - te informacje pozwolą lepiej dostosować warsztat do Waszych potrzeb i oczekiwań. PO otrzymaniu informacji o przyjęciu należy wpłacić kwotę na podane konto, wówczas każdy uczestnik otrzymuje zaproszenie. W zaproszeniu otrzymacie Państwo szczegółowe informacje o miejscu rozpoczęcia warsztatu i komunikacji.

O nas: http://www.tok.hajnowka.com.pl