Wydawnictwo Zielone Brygady - dobre z natury

UWAGA!!! WYDAWNICTWO I PORTAL NIE PROWADZĄ DZIAŁALNOŚCI OD 2008 ROKU.

Wykorzystanie ekologii do walki z bezrobociem i dyskryminacją na rynku pracy - konferencja prasowa [9.10.2007]

Program Narodów Zjednoczonych ds. Rozwoju zaprasza na konferencję prasową "Wykorzystanie ekologii do walki z bezrobociem i dyskryminacją na rynku pracy", która odbędzie się 9 października (wtorek) o godzinie 11.00 w Centrum Prasowym Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych S.A. przy ulicy Bagatela 12 w Warszawie.

Na przykładzie projektu skierowanego do osób żyjących z HIV i uzależnionych od środków psychoaktywnych, Partnerstwo "Dajmy sobie pracę - Ekoszansa", Program Narodów Zjednoczonych ds. Rozwoju (UNDP) przedstawia pomysł na to, jak zwalczać bezrobocie przy użyciu ekologii. W położonych na terenach wiejskich ośrodkach leczenia i rehabilitacji osób uzależnionych od substancji psychoaktywnych rozwijane są działania ekologiczne. Służą one pacjentom uczestniczącym w projekcie oraz społeczności lokalnej, która korzysta z prowadzonych szkoleń i informacji. W ramach projektu "Ekoszansa" wybrane ośrodki stają się miejscem praktyk zawodowych dla beneficjentów oraz bazą informacyjno-szkoleniową pomagającą rolnikom w rozpoczęciu działalności ekologicznej.

Podczas konferencji pragniemy podzielić się z Państwem naszą wiedzą i doświadczeniem w zakresie tworzenia zielonych miejsc pracy, a także w zakresie zastosowania niestandardowych metod przeciwdziałania wykluczeniu społecznemu osób zakażonych HIV oraz uzależnionych od środków psychoaktywnych. W konferencji wezmą udział współpracujący z nami eksperci z zakresu rolnictwa ekologicznego i ochrony przyrody, a także kierownicy ośrodków partnerskich wdrażających innowacyjne rozwiązania proponowane przez nas w projekcie.

Po zakończeniu konferencji, zainteresowane osoby zapraszamy na piknik do jednego z ośrodków partnerskich projektu "Dajmy sobie pracę- Ekoszansa" NZOZ MONAR w Wyszkowie. Piknik będzie doskonałą okazją do zapoznania się z faktycznymi rezultatami projektu oraz wysłuchania opinii beneficjentów, terapeutów ośrodka, a także specjalistów w zakresie rolnictwa ekologicznego i ochrony środowiska na jego temat. Uczestniczyć w nim będą przedstawiciele lokalnych organizacji oraz władz samorządowych. Podczas pikniku zaprosimy Państwa do wizytacji zorganizowanego wokół ośrodka gospodarstwa, stadniny koni, hodowli królika popielniańskiego oraz uczestnictwa w wielu innych atrakcjach przygotowanych przez kadrę oraz beneficjentów ośrodka. Organizatorzy zapewniają bezpłatny dojazd na piknik do Wyszkowa i z powrotem (spod Centrum Prasowego PAIiIZ S.A.).

Program konferencji prasowej:
"Wykorzystywanie ekologii do walki z bezrobociem i dyskryminacją na rynku pracy"

9 października (wtorek) 2007 r., godzina 11.00
Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych, ul. Bagatela 12, Warszawa

11.00-11.10
Otwarcie konferencji
Aleksandra Duda – Koordynatorka projektu Dajmy sobie pracę – Ekoszansa; Program Narodów Zjednoczonych ds. Rozwoju

11.10-11.25
Prezentacja zasad polskiej polityki ekologicznej
Przedstawiciel Ministerstwa Środowiska

11.25-11.40
Dlaczego warto tworzyć zielone miejsca pracy? Dlaczego warto inwestować w ekologię?
Krzysztof Kamieniecki – Instytut na rzecz Ekorozwoju

11.40-12.00
Ekologia jako sposób walki z dyskryminacją na rynku pracy i wykluczeniem społecznym. Prezentacja rezultatów projektu Dajmy sobie pracę – Ekoszansa
Aleksandra Duda, Dorota Metera – Światowa Unia Ochrony Przyrody

12.00-12.10
Prezentacja rezultatów projektu Dajmy sobie pracę – Ekoszansa w ośrodku NZOZ Monar w Wyszkowie
Jagoda Władoń – Kierowniczka NZOZ MONAR w Wyszkowie

12.10-12.20
Prezentacja rezultatów projektu Dajmy sobie pracę-Ekoszansa w Ośrodku Readaptacji Stowarzyszenia Solidarni "PLUS" EKO "Szkoła Życia" w Wandzinie
Donat Kuczewski – Kierownik Ośrodka Readaptacji Stowarzyszenia Solidarni "PLUS" w Wandzinie

12.20-13.00
Zakończenie konferencji. Pytania dziennikarzy
Aleksandra Duda, Jagoda Władoń

13.00
Wyjazd na piknik do Wyszkowa. Autokar wyjeżdża spod Centrum Prasowego PAIiIZ S.A.
Piknik będzie doskonałą okazją do zapoznania się z faktycznymi rezultatami projektu. Organizatorzy zapewniają bezpłatny dojazd na piknik do Wyszkowa i z powrotem.

16.00/17.00
Powrót do Warszawy

Akredytację na konferencję i zgłoszenia na piknik przyjmuje w PAIiIZ S.A. Anna Śliwka.
Zgłoszenia na piknik proszę kierować do godz. 12.00 - 8 pażdziernika na adres mail: anna.sliwka@paiz.gov.pl lub pod telefon 022 / 334 99 49 i 0 692 197 011.


EQUAL - logoUE - logoEFS - logo
Program Narodów Zjednoczonych ds. Rozwoju - United Nations Development Programme, ul. Langiewicza 31, 02-071 Warszawa. Projekt realizowany przy udziale środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Inicjatywy Wspólnotowej EQUAL