Wydawnictwo Zielone Brygady - dobre z natury

UWAGA!!! WYDAWNICTWO ZAWIESIŁO SWOJĄ DZIAŁALNOŚĆ W 2008 ROKU. NIE REALIZUJEMY JUŻ ŻADNYCH ZAMÓWIEŃ.

Zbiórka pieniędzy na leczenie koni

Dolar - koń

Dolar - arabo-konik polski, ma 11 lat. Wykupiony w 97r. z klatki o wymiarach 2 na 2 metry, w której przebywał od 4 miesiąca życia ponad rok. Konsekwencją tego jest niedorozwój serca, płuc, duża wada postawy (skrzywienie kręgosłupa). Koń nigdy w pełni nie doszedł do siebie. Wymaga specjalistycznej diety, ortopedycznego kucia. Podobnie jak Dutra wymaga stałej opieki weterynaryjnej.

Dutra - klacz

Dutra - ponad 26 letnia klacz wielkopolska wykupiona z transportu w 93r. Od początku nie zdolna do pracy. Od 14 lat żyje szczęśliwie w swoim domu adopcyjnym,gdzie spędza całe dnie na łące. Niestety sytuacja zdrowotna Dutry jest zła. Tuz po wykupieniu zdiagnozowano u niej nieleczona astmę, która doprowadziła do rozedmy płuc. Poza tym ma chore serce - niewydolne krążenie. Stale otrzymuje bardzo drogie leki i sterydy, natomiast okresowo leki wspomagające krążenie i specjalne inhalacje. Dzięki tym lekom i wszystkim zabiegom Dutra nie jest skazana na cierpienie i nadal może spokojnie cieszyć się życiem.

Stajnia, która jest schronieniem dla tych koni to idealne miejsce dla tych zwierząt. Mają ogromne pastwisko i niczym niezmącony spokój. Przede wszystkim jednak otoczone są miłością. Dziewczyna, która opiekuje sie nimi od momentu wykupienia każdego z nich, przez wiele lat dokładała wszelkich starań, żeby było im jak najlepiej. Niestety teraz nadszedł czas, kiedy potrzebuje Waszej pomocy. Pieniądze są potrzebne na lekarstwa i opiekę weterynaryjną - kwota 5.000 zł pozwoliłaby na zapewnienie koniom wszystkich niezbędnych zabiegów.

Będziemy wdzięczni za każdą wpłatę:
53 1500 2080 1220 8000 0100 0000 z dopiskiem "Dutra i Dolar"

Kontakt w tej sprawie: karolina@ratujkonie.pl