Wydawnictwo Zielone Brygady - dobre z natury

UWAGA!!! WYDAWNICTWO ZAWIESIŁO SWOJĄ DZIAŁALNOŚĆ W 2008 ROKU. NIE REALIZUJEMY JUŻ ŻADNYCH ZAMÓWIEŃ.

Po tragicznych pożarach w Grecji, o których słyszał każdy nie tylko w Grecji, ale w Europie (i na świecie) była dosyć oficjalna propozycja zaprzestania polowań w celu ochrony środowiska. Wstępne plany obejmowały wstrzymanie polowań na dzikie ptaki i zwierzęta do października 2008. Pomimo, że było to bliskie celu... zwyciężyli myśliwi i nawet na terenach zniszczonych pożarami, polują nadal, wchodząc również bezprawnie do Parkow Narodowych. Straty w Grecji sa kolosalne i miną lata nim ta przyroda się tutaj odrodzi.

Na stronie http://www.birdforum.net/showthread.php?t=96813 jest angielskie tłumaczenie greckiej wersji oficjalnego pisma z Ministewrswa Środowiska (gdzie między innymi walczy o to znany grecki ornitolog George Handrinos). Tłumaczenie jest skróconą wersją prośby o podpis każdego, komu przyroda, los ptaków i zwierząt nie są obojętne.

Klikając na podany link z wersji angielskiej ukazuje się oryginał greckiego pisma, a tam u góry strony widnieją słowa: Sign the Petition - jest to wejście na petycję, gdzie każdy może złożyć swój głos. Petycja dotyczy wstrzymania polowań na dzikie ptaki i zwierzęta na obszarach Grecji na okres 5 lat.

Liczę także na Wasze głosy i na Waszą pomoc.

Z pełnym szacunkiem dla wszystkich
Eva Stets-Vithoulka
(Południowowielkopolska Grupa OTOP & Greckie Stowarzyszenie Ortitologoczne EOE-HOS-Hellas)