Wydawnictwo Zielone Brygady - dobre z natury

UWAGA!!! WYDAWNICTWO ZAWIESIŁO SWOJĄ DZIAŁALNOŚĆ W 2008 ROKU. NIE REALIZUJEMY JUŻ ŻADNYCH ZAMÓWIEŃ.

A MURY RUNĄ!

Lecz choć za ciosem pada cios
i wróg posiłki śle w konwojach
nas przed upadkiem chroni wciąż
zbroja....
Przyjaciele i znajomi Jacka Kaczmarskiego organizują zbiórkę pieniędzy na jego leczenie. Niektóre piosenki Jacka Kaczmarskiego gniewają mnie mocno, inne pobudzają odwagę i dają nadzieję.

Na piosenkach Jacka Kaczmarskiego wychowało się nasze pokolenie. Pokolenie stanu wojennego, pokolenie wolnych ludzi. Jego piosenki czy raczej pieśni są wciąż aktualne. Proszę wszystkich czytelników ZB o aktywne włącznie się w akcję pomocy dla Jacka Kaczmarskiego.

Poniższego maila dostałem niedawno. Widziałem też na mieście plakaty informujące o koncercie Antoniny Krzysztoń na rzecz Jacka Kaczmarskiego.

Proszę redakcję o dokładne sprawdzenia podanego poniżej konta ponieważ informacje uzyskane z internetu nie zawsze są do końca wiarygodne.

Bądźmy solidarni z Jackiem Kaczmarskim. Wysyłajmy pieniądze, organizujmy koncerty, informujmy naszych znajomych.

Janek Bocheński

Apelujemy do wszystkich osób ceniących twórczość Jacka Kaczmarskiego – znanego barda i poety. Jacek ma nowotwór przełyku. Potrzebne są pieniądze na bardzo kosztowne leczenie. Podaję niniejszym oficjalne konto, na które można wpłacać:

Społeczna Fundacja Ludzie dla Ludzi
ul. Garbary 5, 61-866 Poznań
Pekao S.A. I ODDZIAŁ POZNAŃ
12401747-01618062-2700-401112-107 hasło: „Jacek”
dopisek: „Pomoc dla Jacka Kaczmarskiego w chorobie"

Sytuacja jest naprawdę dramatyczna. Leczenie jest bardzo drogie, Jacek nie zgromadzi sam tylu pieniędzy. Potrzebna jest pomoc – nie pozwólmy by śpiewak został sam. W pomoc Mistrzowi zaangażowało się już wiele osób. Stworzyliśmy specjalną stronę organizacyjną www.jk.prv.pl, na której zamieszczamy najświeższe informacje o przebiegu akcji „Pomoc dla Jacka Kaczmarskiego w chorobie”.. Można się na niej też zapisać do listę informacyjną.

Potrzebna jest też Twoja pomoc! Na razie organizujemy koncerty, z których cały dochód przeznaczony będzie dla Jacka.

Najbliższy taki koncert odbędzie się już 18 kwietnia w Kielcach, dzień później w Warszawie (dokładniejsze informacje na stronie), dlatego też potrzebujemy wszelkiej pomocy czy to finansowej, czy też organizacyjnej. Bezcenne w tej chwili są wszelkie kontakty z ludźmi ze świata estrady itp. Niedługo rusza też szeroka kampania medialna – przyłącz się do nas!

Nie opuszczajmy Jacka w godzinie próby! Niech śpiewak nie będzie sam!

Jeżeli Kaczmarski coś dla Ciebie znaczy – teraz masz szansę coś dla niego zrobić.

„Świec tysiące palili mu, śpiewał...” – teraz nie może śpiewać. Jest w potrzebie – pomóżmy Mistrzowi!

Postaraj się przekazać tę wieść wszystkim ludziom związanych z Kaczmarskim, wszystkim znajomym, do których tylko jesteś w stanie dotrzeć – sytuacja jest naprawdę poważna!
Ludwik Górski i Piotr Stankiewicz
jk@jk.prv.pl, 61/8517487, www.ludziedlaludzi.pl
Janek Bocheński, Ludwik Górski i Piotr Stankiewicz