Wydawnictwo Zielone Brygady - dobre z natury

UWAGA!!! WYDAWNICTWO I PORTAL NIE PROWADZĄ DZIAŁALNOŚCI OD 2008 ROKU.

ALERT: PUSZCZA BIAŁOWIESKA

ALERT:
 PUSZCZA BIAŁOWIESKA
Rzecznik Lasów Państwowych wypowiedział się w audycji radiowej Doroty Truszczak PR1 30.5., że moratorium na wycinanie starych drzew zostaje zniesione, że pod nowym planem gospodarki leśników w Puszczy Białowieskiej podpisało się kilkanaście organizacji i tylko WWF (Światowy Fundusz na rzecz Przyrody) był przeciw. Jest to kłamstwo. Przeciw tym planom wystąpiły wszystkie liczące się organizacje ekologiczne.
Na konferencji prasowej 29.5. WWF przedstawił apel wysłany do prezydenta i premiera RP o zachowanie zakazu ciecia starych drzew w Puszczy. Apel podpisało 130 profesorów polskich uczelni. Poparło go wiele znanych osób:
Czesław Miłosz: Powinniśmy zrobić wszystko, żeby nie dopuścić do wycinania starych drzew w Puszczy. Zwracam się z apelem o zaprzestanie wyrębów starych drzew!
Maja Ostaszewska: Obowiązkiem każdego Polaka jest opowiedzenie się za stałym zakazem wycinania ponad stuletnich drzew. To jest skarb, o który musimy walczyć.
Wojciech Eichelberger: Całym sercem wypowiadam się, żeby chronić za wszelką cenę drzewa w Puszczy Białowieskiej.
Gazeta Wyborcza”, największy dziennik w Polsce, nie była zainteresowana zamieszczeniem informacji o tym apelu. Zamiast tego zamieściła informacje z „Nature”, że przyrodę najlepiej chronią myśliwi polujący w Anglii na lisy, bo – według informacji Wyborczej – tam gdzie polują myśliwi jest najwięcej zwierząt. Informacja o apelu ukazała się dopiero 6 czerwca.
Skoro media nie są zainteresowane sprawą losu Puszczy Białowieskiej (podobno w pewnej TV był nawet „szlaban” na tę wiadomość) Inicjatywa LESZA apeluje o rozpropagowanie wiadomości o apelu i o podaniu nieprawdy przez Ministerstwo Środowiska wszystkimi dostępnymi drogami. Nie dajcie się zwieść słowom ministerstwa, że moratorium nie jest potrzebne, bo „żadne drzewo nie zostanie wycięte z powodów ekonomicznych”. Skoro tak, tym bardziej nie ma powodów, żeby uchylać zakaz cięcia stuletnich drzew!
Z ramienia inicjatywy LESZA
Janusz Korbel
Towarzystwo Ochrony Krajobrazu, IWFEA
janusz@wild.most.org.pl
http://republika.pl/puszcza_bialowieska
http://www.lesza.most.org.pl
Janusz Korbel