Wydawnictwo Zielone Brygady - dobre z natury

UWAGA!!! WYDAWNICTWO I PORTAL NIE PROWADZĄ DZIAŁALNOŚCI OD 2008 ROKU.

ANIELA MAJCHER: PIERWSZY ROK ŻYCIA DZIECKA. PORADNIK MŁODEJ MAMY

ANIELA MAJCHER:
PIERWSZY ROK ŻYCIA DZIECKA.
 PORADNIK MŁODEJ MAMY
Książka jest połączeniem poradnika z albumem pamiątkowym. Porady dotyczą pielęgnacji dziecka oraz matki przez pierwszy rok po porodzie. Opisano w niej różne sytuacje, które mogą nastręczać problemów i wyjaśniono, jak sobie z nimi radzić. Zamiast co miesiąc wydawać pieniądze na plik czasopism, możesz za 29 zł nabyć je w kompleksowej formie. Przy okazji jest to niezła pamiątka z tych pięknych chwil, ponieważ są tam miejsca do wpisywania na przykład wartych upamiętnienia momentów lub kolejnych przejawów rozwoju dziecka.


Poradnik omawia zagadnienia pielęgnacji noworodka, później niemowlęcia. Zawiera cenne, praktyczne wskazówki dla młodych matek, którym nowa sytuacja życiowa – narodziny dziecka – nasuwa wiele pytań i wątpliwości.
Jak przygotować pokój dziecka, w jakie niezbędne przybory go zaopatrzyć, jak karmić je i pielęgnować, jak postępować w najczęściej spotykanych dolegliwościach. Pierwszy rok życia dziecka to okres intensywnego rozwoju fizycznego i psychicznego, w którym ogromną rolę odgrywają rodzice, a przede wszystkim matka. Od ich wiedzy i umiejętności zależy kształtowanie się osobowości malucha.
Niezwykle ważna jest znajomość rozwoju umiejętności dziecka w tym okresie życia, jego obserwacji i stymulowania. O tym, jak posiąść tę wiedzę, informuje poradnik omawiając obszernie rozwój psychofizyczny dziecka w każ-
dym miesiącu intensywnego dojrzewania. Autorka pamięta również o młodych matkach, które zaabsorbowane pielęgnacją i wychowaniem niemowlęcia często zapominają o własnym zdrowiu.
Przypomina im, że powinny dbać o siebie, nie lekceważyć konieczności wizyt u ginekologa i pamiętać o potrzebie mammografii. Wie również, jak ważne są wspomnienia z tego okresu życia naszych pociech. Dlatego też przeznacza wiele stron poradnika na obserwacje i notatki, które nie tylko utrwalą niepowtarzalne i wyjątkowe chwile rozwoju dziecka, ale mogą też pomóc w uchwyceniu drobnych odchyleń od normy, by w porę skonsultować je z lekarzem.
Autorka, z wykształcenia położna, po ukończeniu Studium Medycznego w Katowicach pracowała dwa lata w szpitalu na porodówce i na oddziale położniczym. Później ukończyła kurs dla położnych środowiskowo-rodzinnych i przez piętnaście lat pomagała kobietom i ich rodzinom w uporaniu się z problemami związanymi z pielęgnacją i żywieniem noworodka i niemowlęcia. Obecnie, pracując m.in. w Szkole Rodzenia, przygotowuje przyszłych rodziców do ich odpowiedzialnej roli. Napisała ten poradnik, by pomóc matkom w tym pięknym, ale trudnym okresie życia, by nie czuły się bezradne i potrafiły, właściwie dbając o rozwój niemowlęcia, wychować szczęśliwe dzieci.
Według autorki to poradnik interaktywny. Nie jest to również przekład, który, nie ujmując im wartości, nie zawsze oddaje nasze polskie realia.
***

Wszyscy wiemy, jak ważna jest właściwa opieka nad noworodkiem, a później niemowlęciem i jak bardzo przejęci są rodzice spodziewający się dziecka, zwłaszcza pierwszego, ile mają wątpliwości… Od dwudziestu kilku lat pracuję jako lekarz pediatra w oddziale niemowlęcym i codziennie odpowiadam na całe mnóstwo pytań pełnych wątpliwości i niepokoju mam.
Książka ta powinna Wam pomóc rozwiązać wiele problemów. Autorka podaje drobiazgowe zalecenia dotyczące pielęgnacji dziecka, cenne adresy, przydatne telefony, zwraca też uwagę na problemy natury psychologicznej, które mogą się pojawić w rodzinie po narodzinach dziecka. Radzi, jak przygotować pokój dziecka i jakie przybory będą potrzebne zarówno dziecku, jak i mamie.
Książka zawiera również rady, jak zajmować się dzieckiem chorym, jak postępować w takich sytuacjach, jak gorączka, ulewanie, biegunki, zaparcia, potówki. Autorka rozumie, że tylko lekarz znający dziecko może je skutecznie leczyć, lecz są sytuacje (wycieczka, podróż), w których nie sposób szybko znaleźć pomoc, wtedy książka może dostarczyć dobrej rady.
Autorka szeroko omawia zalety karmienia piersią, właściwości mleka kobiecego... Zamieszcza również rady dla kobiet po porodzie. Udziela wskazówek, jak dbać o higienę osobistą.
Książka zawiera również wiele cennych rad dotyczących stosunków panujących w rodzinie, roli ojca.
Niewątpliwie jest to bardzo cenna publikacja, która dla młodych rodziców będzie stanowić dużą pomoc.

z Przedmowy doktor nauk medycznych Barbary Kassur-Siemieńskiej
Książki są w księgarniach „Matras” a także w niektórych EMPiKach. Wydawnictwo prowadzi sprzedaż wysyłkową, pokrywając koszty przesyłki. Wystarczy zadzwonić lub napisać.
Wydawnictwo „Książka i Wiedza”
Smolna 13
00-375 Warszawa
tel. centr. 0-22/827-54-01
tel. księgarni 0-22/827-94-17
faks 0-22/827-94-14, 0-22/827-94-16
e-mail: promocja@kiw.com.pl