Wydawnictwo Zielone Brygady - dobre z natury

UWAGA!!! WYDAWNICTWO ZAWIESIŁO SWOJĄ DZIAŁALNOŚĆ W 2008 ROKU. NIE REALIZUJEMY JUŻ ŻADNYCH ZAMÓWIEŃ.

Autostop

AUTOSTOP

Od dłuższego czasu zajmujemy się zbieraniem materiałów do nowopostającej książki, która ma stać się najsolidniejszą pozycją opisującą zjawisko autostopu w Polsce.

Celem tej niezależnej i niekomercyjnej inicjatywy jest utrwalenie wspomnień, wrażeń związanych z podróżami „okazją” i opisanie samego autostopu jako niezwykłego zjawiska, które niestety nie doczekało się żadnych bardziej dogłębnych opracowań.

Poszukujemy osób, które chciałyby mieć jakikolwiek wkład w powstanie takiego wydawnictwa, które czują że warto napisać to, czym jest dla nich autostop. Utrwalmy to, co za 10 – 20 lat może się okazać społecznym przeżytkiem, po którym nie pozostanie żadne świadectwo!

Książka będzie miała formę antologii tekstów. Poszukujemy opisów waszych podróży, doświadczeń, przygód i obserwacji związanych z podróżowaniem autostopem. Zależy nam przede wszystkim na refleksyjnym, esejowym spojrzeniu na zjawisko.

Poszukujemy zarówno snujących fascynujące opowieści, trzeźwych krytyków z nastawieniem analitycznym, jak i życiowych czy wakacyjnych włóczęgów, którzy chcieliby się podzielić swymi refleksjami.

Zależy nam przede wszystkim na esejach ludzi, dla których autostop jest lub był mniej lub bardziej ważnym wyznacznikiem stylu życia. Nie ma żadnej odgórnej hipotezy, tematu, interpretacji której macie się trzymać.

NIE zależy nam na praktycznych informacjach i szczegółach, przewodnikach dla duszyczek zbłąkanych na którejś holenderskich autostrad, suchej dokumentacji waszych podróży, tego co wzięliście do plecaka i w ile godzin przejeżdżacie trasę Pajęczno – Turek (to można znaleźć w internecie). Liczy się wasz pogląd, polot i inwencja.

Objętość: 1 – 10 stron znormalizowanego maszynopisu. Zdjęcia mile widziane. Wiersze? czemu nie…

Nie mamy dla was wierszówek, nagród pieniężnych i dyplomów – chcemy żeby ta książka była napisana przez ludzi, którym po prostu zależy na jej powstaniu. Oczywiście każdy autor opublikowanej pracy dostanie egzemplarz autorski.

Z chęcią odpowiemy na Wasze pytania, jesteśmy otwarci na Wasze propozycje

Jakub Czupryński
Grupa Pif Paf Kraków
tragos@wp.pl

Jakub Czupryński