Wydawnictwo Zielone Brygady - dobre z natury

UWAGA!!! WYDAWNICTWO I PORTAL NIE PROWADZĄ DZIAŁALNOŚCI OD 2008 ROKU.

BIKETOUR 2003 – SZUKAMY KONTAKTÓW

BIKETOUR 2003 – SZUKAMY KONTAKTÓW
Uprzejmie informuję, że ruszyła lista dyskusyjna biketour@fz.eco.pl poświęcona tegorocznej edycji międzynarodowego rajdu rowerowego „Ecotopia Biketour”. Można się na nią zapisać poprzez stronę WWW rajdu:
http://www.thebiketour.net
albo wysyłając na adres biketour-request@fz.eco.pl maila o treści:
subscribe
Biketour odbywa się co roku w innej części Europy. Uczestnicy nie tylko poruszają się najbardziej przyjaznym dla środowiska środkiem transportu, biorą również udział w akcjach organizowanych przez lokalne grupy i organizacje ekologiczne. Jedzenie jest wegetariańskie, unika się stosowania produktów zanieczyszczających środowisko. Z reguły bierze w nim udział od 30 do 70 osób z kilkunastu różnych krajów.
Rajd ma charakter niewyczynowy, średnia dzienna odległość to ok. 60 km. W tym roku pedałujemy przez Polskę i zachodnią Ukrainę do miejscowości Szeszory w rejonie Iwano-Frankowska (znanego także jako Stanisławów), gdzie 20 sierpnia rozpocznie się festiwal Ecotopia.
Obecnie szukamy kontaktów do organizacji i nieformalnych grup zainteresowanych współorganizowaniem jakiegoś odcinka rajdu. Jeśli chcielibyście podczas wakacji zrobić coś w swojej miejscowości wspólnie z bajkturem – np. przejazd rowerowy, Masę Krytyczną, demonstrację, happening, sianokosy lub towarzyski mecz piłki nożnej – dajcie znać!
Olek Buczyński
olek@fz.eco.pl
Więcej o rajdzie, zdjęcia z poprzednich lat i plany na ten: http: //www.thebiketour.net
Więcej o Ecotopii: http://www.eyfa.org/ecotopia2003.htm
Warszawska grupa Federacji Zielonych http://www.fz.eco.pl Archiwum: http://www.chemia.px.pl/Kampinos/lista/archiwum/indeks-fz_warszawa
Listę można opuścić w dowolnie wybranym momencie, udając się na stronę http://www.fz.eco.pl i korzystając z formularza usuwającego
Olek Buczyński