Wydawnictwo Zielone Brygady - dobre z natury

UWAGA!!! WYDAWNICTWO I PORTAL NIE PROWADZĄ DZIAŁALNOŚCI OD 2008 ROKU.

Fundacja Aeris Futuro

FUNDACJA AERIS FUTURO powstała w Krakowie w lutym 2006 r.

Naszą misją jest skuteczne przeciwdziałanie globalnym zmianom klimatu, ochrona i zwiększanie różnorodności biologicznej i krajobrazowej oraz wspieranie rozwoju społeczności lokalnych.

Współpracujemy z Ministerstwem Środowiska, Fundacją Sendzimira i innymi organizacjami pozarządowymi oraz gronem ekspertów w Polsce i Europie.

FAF jest członkiem dwóch ogólnopolskich koalicji – Koalicji Klimatycznej oraz Koalicji Lanckorońskiej na rzecz Zrównoważonego Transportu.

Skąd nazwa…

Aeris – powietrze, symbol nieskończoności, życia, jeden z czterech żywiołów: potrzebujemy powietrza, by żyć, a zarazem niemal każdą swoją działalnością negatywnie na nie oddziałujemy.

Futuro – przyszłość: ideą trwałego i zrównoważonego rozwoju jest takie korzystanie z zasobów środowiska, które nie będzie ograniczać możliwości rozwoju przyszłym pokoleniom. Nasza działalność ma służyć propagowaniu i wdrażaniu tej idei w życie.

Nasze działania:

Działamy na rzecz zrównoważonego rozwoju. Sadząc lasy chronimy środowisko naturalne, wspieramy rozwój społeczności lokalnych, promujemy odpowiedzialny biznes i świadome postawy konsumenckie. Zajmujemy się także edukacją na temat zmian klimatu, zrównoważonej gospodarki leśnej oraz rozwiązań ekologicznych w zakresie transportu.(!)

Projekt CZAS NA LAS to przedsięwzięcie mające na celu sadzenie drzew i neutralizację emisji dwutlenku węgla. Pragniemy zaangażować firmy, instytucje oraz pojedyncze osoby do rekompensaty swojego wpływu na środowisko naturalne poprzez fundowanie drzew. Więcej w osobnym tekście.

W ramach ZADEDYKUJ DRZEWKO proponujemy ufundowanie drzewka jako wyjątkowego prezentu na różne okazje – ślub, urodziny, rocznice itp. Osoba obdarowana otrzymuje od nas specjalną Dedykację.

KALKULATOR CO2 to pierwsze w Polsce narzędzie opracowane w ramach naszego projektu, które umożliwia obliczenie śladu klimatycznego (inaczej ekoodcisku, ang. carbon footprint), czyli ilości dwutlenku węgla wyemitowanego przez pojedynczą osobę, firmę czy też organizację w zależności od korzystania z różnych środków transportu oraz liczby drzew, które daną ilość CO2 zaabsorbują. Każda firma, instytucja lub osoba, która ufunduje drzewa, otrzymuje od nas specjalny Certyfikat potwierdzający ilość zneutralizowanej emisji i cenny wkład w zwiększanie różnorodności biologicznej i krajobrazowej. Więcej w osobnym tekście.

SKARBNICA WIEDZY to strona internetowa zawierająca niezbędne informacje dotyczące znaczenia dwutlenku węgla jako gazu cieplarnianego i efektów wzrastającej jego koncentracji w atmosferze – zmian klimatu. Tu znajdziesz porady, jak możesz ograniczać własne emisje z transportu, zapoznasz się z rolą lasów w aspekcie zmian klimatu oraz znajdziesz ciekawe linki. Celem SW jest zwiększenie poziomu wiedzy i świadomości z zakresu transportu, ochrony lasów i klimatu przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii. Wejdź na www.aeris.eko.org.pl, a następnie w zakładkę SKARBNICA WIEDZY w pasku głównym.

Organizujemy konferencje, imprezy, happeningi związane z szeroko pojętą edukacją ekologiczną i zrównoważonym rozwojem:

* I Festyn Ekologiczny „Moja Zawoja” w lipcu 2006r.

* Konferencję „Transport a Środowisko” oraz dwudniowe stoisko z atrakcjami na Rynku Głównym w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu w Krakowie (16-22 września) (por. Łukasz Salwarowski, Magdalena Petryniak, Czas na transport ekologiczny, ZB 218 s. 18 – 19)

* obchody Święta Drzewa w Zawoi (11 października)

* Studencki Panel dyskusyjny „Bądź w klimacie!” na temat zmian klimatycznych oraz wpływu człowieka na środowisko oraz działań na rzecz ochrony klimatu (25 października)

Jesteśmy organizacją non-profit i nie prowadzimy działalności gospodarczej.

Przedsiębiorstwa, instytucje i osoby pragnące wesprzeć finansowo naszą działalność statutową mogą przekazywać darowizny na konto:

92 1440 1127 0000 0000 0474 5396, NORDEA Bank Polska I oddział w Krakowie

FUNDACJA AERIS FUTURO ul. Ułanów 54/93, 31-455 Kraków

DZIAŁAJ Z NAMI! NIE MARNUJ SWOJEGO CZASU I ENERGII!

Jesteś osobą:

 • Mającą zdolności organizacyjne, liderskie
 • Odpowiedzialną i konsekwentną w realizacji założonych celów
 • Komunikatywną – lubisz i nie boisz się kontaktów z ludźmi
 • Kreatywną, mającą pomysły i chęć do działania
Chcesz:
 • Działać z pasją w organizacji pozarządowej
 • Spędzać wolny czas z pożytkiem dla siebie, innych oraz środowiska naturalnego
 • Brać udział w innowacyjnych przedsięwzięciach
 • Rozwijać swoje umiejętności, zdobywać nowe doświadczenia i znajomości
 • Poznać ludzi, organizacje, a także firmy od strony ich społecznego zaangażowania

Jeśli tak, to zapraszamy Cię do współpracy!

Poszukujemy osób do działań organizacyjnych, graficznych, ekologicznych i społecznych Fundacji:

 • Mających doświadczenie w realizacji projektów (działalność akademicka, harcerska, w organizacjach pozarządowych) lub chcących je zdobyć
 • Z dobrą znajomością obsługi komputera (MS Office, obsługa Internetu)
 • Wiek: studenci i wyżej
 • Płeć: nieistotna
 • Dostępnych min. 2 – 3 godziny dziennie lub 2 – 3 dni w tygodniu

Dobra znajomość angielskiego i/lub innych języków oraz umiejętności zarządzania projektem oraz pisania wniosków będą dodatkowymi atutami

Oferujemy:

 • Ciekawą pracę i możliwość zdobycia nowych umiejętności i znajomości
 • Szansę rozwoju osobistego i możliwość długoterminowej współpracy – od wolontariatu do pracy w projektach
 • Udział w różnorodnych szkoleniach i wyjazdach
 • Elastyczne warunki pracy (czas, miejsce)
 • Możliwość realizacji własnych pomysłów

Chcesz wiedzieć więcej o nas lub jesteś jeszcze nieprzekonana/ny, odwiedź naszą stronę www.aeris.eko.org.pl Zapraszamy serdecznie do współpracy!

Kontakt:
Joanna Mieszkowicz
Fundacja Aeris Futuro
Sławkowska 26a
31-014 Kraków
tel. 012 423 20 47
aeris@eko.org.pl
www.aeris.eko.org.pl
Joanna Mieszkowicz