Wydawnictwo Zielone Brygady - dobre z natury

UWAGA!!! WYDAWNICTWO I PORTAL NIE PROWADZĄ DZIAŁALNOŚCI OD 2008 ROKU.

Gwiezdne wojny z terrorem

GWIEZDNE WOJNY Z „TERROREM”

Brytyjski „Telegraph” doniósł 19.9.2004, że armia USA planuje użyć broń mikrofalową w Iraku, aby zmniejszyć liczbę cywilów zabijanych przy okazji walk. Usprawiedliwienie budzi podejrzenia. Cały naród Iraku, czyli cywile, powstał przeciw najeźdźcy.

Broń oparta na wysyłaniu mikrofal o dużej mocy zostanie założona na wozach bojowych sił USA w Iraku już na początku 2005 roku. Podobnie jak w kuchence mikrofalowej, broń szybko podgrzewa wodę zawartą w ciele, powodując ból nie do wytrzymania i pieczenie. Komunikat mówi o skórze, o wnikaniu fal na głębokość poniżej 1 mm, ale wiadomo, że mikrofale przenikają do wewnątrz. Na kim przeprowadzono doświadczenia?

Skóra staje się niezwykle gorąca, ludzie nie mogą znieść bólu, muszą się usunąć – tego właśnie chcemy – powiedział płk. Wade Hall z Biura Transformacji Sił USA, utworzonego w październiku 2001 roku celem szybkiego ulepszania wszystkich sił zbrojnych USA.

„Telegraph” reklamował okrutnych militarystów: Jak tylko cel usunie się ze ścieżki fal, ból ustępuje. Ponieważ nie ma trwałych skutków, Departament Obrony USA wierzy, że broń będzie szczególnie użyteczna w walkach miejskich. Wiązką mikrofal będzie można, na małą odległość i ze skutkiem dla powstańców i cywilów, rozproszyć tłum, w osłonie którego działają powstańcy.

To bzdura. Partyzanci nie działają w osłonie tłumów. Nawet jeśliby tak działali, natychmiast zmienią taktykę po wprowadzeniu broni mikrofalowej. Zastosowana z chirurgiczną precyzją, broń ta będzie służyć terroryzowaniu ludności cywilnej.

Rich Garcia, rzecznik Laboratorium Lotnictwa USA w stanie Nowy Meksyk, gdzie opracowano broń mikrofalową, brał udział w testowaniu systemu na własnej skórze, na odległość do 1 km: To czuje się tak, jakby skóra paliła się, [ale] gdy się usuniesz z drogi wiązki promieniowania lub zostanie ono wyłączone, wszystko powraca do normalnego stanu. Nie pozostaje żaden ból. To zaiste specjalne mikrofale, bo inne powodują nieodwracalne zmiany w tkance i substancjach odżywczych – por. Piecyk mikrofalowy w: „Wir” nr 3, www.wir.ca.

Gazeta przytoczyła przykład niepotrzebnych strat wśród ludności cywilnej wskutek walk sił USA z partyzantami. Zagorzała bitwa na zatłoczonej ulicy w Bagdadzie w zeszłym tygodniu pozostawiła po sobie 16 zabitych, co znowu podkreśla nagłą potrzebę zmniejszenia liczby ofiar cywilnych, z jednoczesnym zapobieganiem pogorszeniu stosunków między wojskiem amerykańskim a ludnością iracką. Amerykańscy dowódcy przyznali później, że w tamtej walce użyli 7 rakiet odpalonych ze śmigłowców i broń maszynową kalibru 30 mm.

Tak ciężkiej broni nie używa się w obecności cywilów, nawet jeśli w tłumie chowają się powstańcy. Uderzenie pocisku 30 mm rozrywa człowieka na kawałki. Odłamki i podmuch eksplozji rakiet rażą w dużym promieniu. To było oczywiste pogwałcenie konwencji międzynarodowych. Amerykańscy militaryści czarują nas, że dla dobra ludności (która w ponad 90% nienawidzi najeźdźcy) będą używać „nieszkodliwą” broń mikrofalową dla rozpędzenia tłumów. A potem odpalą rakiety przeciwpancerne i pociski uranowe 30 mm na tych, którzy nie usuną się?

Wóz bojowy wyposażony w mikrofalową broń (ADS, Active Denial System, Aktywny System Niedopuszczenia) nazwano Szeryf. Hall powiedział, że do września 2005 roku, armia i Marines USA powinni otrzymać 4 do 6 Szeryfów wyposażonych w ADS. Projekt rozpoczęto dopiero przed 3 miesiącami, skąd ten pośpiech? Czytamy dalej: Pentagon zamierza dostarczyć Szeryfów na front w nadziei na natychmiastową pomoc. Tłumaczenie: ratowanie wojsk USA, które znalazły się w beznadziejnej sytuacji w Iraku i Afganistanie. Patrz także hasła Oś Zła, Terrorist oraz War on terrorism, str. 28 i 42, „Info nurt” nr 18, www.wir.ca.

Pentagon zapowiada inny program rozwojowy dla dobra demokracji i wyzwalania (hasła Freedom i Liberation, tamże). Szeryfy mają dostać Gunslinger (Procarz Strzelecki) – szybkostrzelne działko, które będzie wykrywać wrogich strzelców wyborowych i automatycznie strzelać w nich. Pentagon entuzjastycznie kończy notatkę prasową: Jeśli Szeryfy sprawdzą się, ich zastosowanie na polach walk rozszerzy się. Dla bezpieczeństwa zostaną również użyte w portach, bazach lotnictwa i w patrolach granicznych.

Kto powiedział, że Gwiezdne Wojny rozgrywają się w Kosmosie…

Anty Wojacki
Anty Wojacki