Wydawnictwo Zielone Brygady - dobre z natury

UWAGA!!! WYDAWNICTWO I PORTAL NIE PROWADZĄ DZIAŁALNOŚCI OD 2008 ROKU.

II Ogólnopolski Przegląd Kina Alternatywnego KLAPS 2007

13-15.7, Krasnystaw

II Ogólnopolski Przegląd Kina Alternatywnego KLAPS 2007 to dynamicznie rozwijająca się impreza mająca na celu promocję polskich twórców kina alternatywnego, ich twórczości, jak również zachęcenie potencjalnych filmowców do pracy w tej dziedzinie.

Prezentacje filmowe II Ogólnopolskiego Przeglądu Kina Alternatywnego KLAPS 2007, zarówno w tym roku jak i w poprzednim, to nie tylko kino amatorskie, studenckie czy profesjonalne. KLAPS 2007 to w większości seanse filmowe relacjonujące to, co dzieje się w Polsce i nie tylko w sferze tematów alternatywnych, zarówno z dziedziny aktywności obywatelskiej, ekologii, praw człowieka, jak i twórczości fabularnej i eksperymentów. KLAPS 2007 to również działalność aktywizująca lokalną społeczność i reanimująca miejską kulturę oraz platforma spotkań z ciekawymi ludźmi i tematami.

W tym roku postanowiliśmy ograniczyć się do jednej sali projekcyjnej w Krasnostawskim Domu Kultury i zorganizować blisko 30 h różnorodnych seansów filmowych, prezentowanych przez 3 dni przeglądu. Oczywiście zarówno jak w zeszłym roku, tak i w tym nie zabraknie nocnych otwartych seansów filmowych w centrum miasta Krasnystaw.

Całemu wydarzeniu przez okres trwania przeglądu będą towarzyszyć różnorodne koncerty w stylu punk, reggae, ska, rock organizowane w świetlicy KDK oraz imprezy towarzyszące jak np. otwarte warsztaty filmowe prowadzone przez Lubelską Grupę Filmową.

Na II Ogólnopolski Przegląd Kina Alternatywnego KLAPS 2007 zostaną zaproszeni wybrani twórcy prezentowanych filmów oraz specjalni goście, przedstawiciele organizacji pozarządowych, którzy będą prowadzili różnorodne warsztaty, wykłady, szkolenia oraz dyskusje bezpośrednio dotyczące tematyki, techniki i problematyki danego kina alternatywnego.

Wstępnie będą to m.in.:
  • Michał Tarkowski, polski aktor, scenarzysta i reżyser;
  • Rafał Górski, mgr inż. informatyk, redaktor pisma „Magazyn Obywatel”;
  • Piotr Choroś, politolog, koordynator Akademii Obywatelskiej działającej przy Teatrze NN Brama Grodzka, w latach 2004-2006 był członkiem zarządu Amnesty International, trener NGO oraz praw człowieka;
  • Michał Kanios, dyrektor artystyczny „Bartoszki Film Festival” i „FilmOFFego Podkarpacia”, członek Federacji Niezależnych Twórców Filmowych oraz członek Stowarzyszenia Filmowego „Film 1,2”.
Chcesz wiedzieć więcej? Wjedź na www.klaps.org


Powyższy artykuł w plikuPDF: pdf