Wydawnictwo Zielone Brygady - dobre z natury

UWAGA!!! WYDAWNICTWO I PORTAL NIE PROWADZĄ DZIAŁALNOŚCI OD 2008 ROKU.

KONGRES FEDERACJI ZIELONYCH 25 – 27.8.2000

W tym roku kongres, organizowany przez opolską grupę FZ, odbędzie się w Popielowie, na terenie Stobrawskiego Parku Krajobrazowego, najbardziej cennego przyrodniczo zakątka Opolszczyzny.

PROGRAM:
Przyjeżdżać można już w czwartek popołudniu. Pierwsze integracyjne ognisko.

PIĄTEK – 25.8.
Bardzo wcześnie rano wyprawa z przyrodnikiem do parku i kurs fotografii przyrodniczej. Piotr Rymarowicz – warsztat o uprawnieniach POE w kontaktach z administracją, Piotr Wrzosiński – warsztat negocjacyjny, Roger Jackowski – prezentacja trójmiejskiej kampanii rowerowej.
Planujemy aby był to „dzień transportowy”, dlatego czekamy na dalsze propozycje warsztatów, prelekcji i tematów do dyskusji.

SOBOTA – 26.8.
„Czas na Odrę” i „Teraz Wisła” – „dzień wodny”. Dotąd prelekcje wprowadzające zapowiedzieli Mirosław Pukacz i Krzysztof Smolnicki.
Dyskusja – misja FZ – proponujemy rozpocząć dyskusję od zadania sobie pytania „po co jest Federacja Zielonych?” przedefiniowania misji i celów i dopiero z tego wyprowadzić ewentualną reformę struktur.

NIEDZIELA 27.8.
Podsumowanie, przyjęcie wniosków i stanowisk. Kongres oficjalnie skończy się przed 1500, tak aby zostało trochę czasu na posiłek przed odjazdami pociągów. Istnieje możliwość pozostania jeszcze dzień lub dwa, zawsze z otwartymi rękami przyjmujemy chętnych do pomocy przy sprzątaniu :-)
Na miejscu jak zawsze pojawi się zapewne sporo nowych warsztatów i tematów do dyskusji, więc program nie jest sztywno ułożony. Prosimy jednak o podsyłanie propozycji i (znacznie chętniej: ) ofert warsztatów i prelekcji.

WARUNKI:
Będzie miejsce do rozbicia namiotów, toalety, prysznice, prąd, bieżąca woda (przeważnie zimna, choć postaramy się o prysznice słoneczne).
Wyżywienie wegetariańskie, na miejscu możliwość kupienia pifa, najbliższy sklep ok. 700 m.
Udział w kongresie – 30 zł.
Dysponujemy ograniczoną ilością miejsc w pokojach 3-osobowych, prosimy o wcześniejszą rezerwację, doba – 20 zł.
Ludzie bez dużej dawki pozytywnej energii nie będą wpuszczani pod prysznice. Bierzcie wszelkie graje i przeszkadzaje, sporo pomysłów.

DOJAZD I POWRÓT:
Dokładne informacje, aktualizowane z czasem o nowe punkty w programie, transport i mapki dostępne są pod adresem: http://fzgo.eko.org.pl


Federacja Zielonych – Grupa Opolska
Spychalskiego 13a/309, 45-716 Opole
fzgo@eko.wroc.pl, http://fzgo.eko.org.pl