Wydawnictwo Zielone Brygady - dobre z natury

UWAGA!!! WYDAWNICTWO I PORTAL NIE PROWADZĄ DZIAŁALNOŚCI OD 2008 ROKU.

KRZYŻ NA GÓRZE CHEŁMIEC


Ostatnio kościół rzymskokatolicki w Wałbrzychu wpadł na pomysł, aby na górze Chełmiec koło Wałbrzycha postawić krzyż o wymiarach 45 m wys. i 22 m szerokości. Wszystko może byłoby w porządku, gdyby nie to, że dojazd na górę z takimi elementami konstrukcji, wylewanie ogromnych ilości betonu pod to „dzieło” zniszczy znaczną cześć tamtejszej przyrody!
Apeluje o to m.in. G.R.A. Eko-Front, która 5.7.2000 zorganizowała w centrum miasta demonstrację połączoną ze zbieraniem podpisów przeciwko. To nie jedyny powód mojego wzywania o pomoc, drugim jest naruszenie przekonań religijnych znacznej części mieszkańców Wałbrzycha i naszego powiatu, dochodzi również ogromny koszt przedsięwzięcia – 200 tys. złotych, które można byłoby spożytkować na inne cele niż stawianie bezużytecznych pomników „wiary”. Starosta powiatu wałbrzyskiego prawdopodobnie już podjął decyzję zezwalającą na „ukrzyżowanie” Chełmca, choć walka się jeszcze nie skończyła.
Proszę zatem o wysyłanie krytycznych uwag dotyczących tej budowy pod adres:
Starostwo Powiatowe
Zamkowa 4, 58-300 Wałbrzych
tel. 0-74/84-24-350, fax 0-74/84-24-517
e-mail: promocja@powiat.walbrzych.pl

Szymon Głogowski
gkt@free.hm.pl

GRILLOWISKO W DOLINIE KOBYLAŃSKIEJ
Było Jurajskie Natarcie w Podlesicach i totalny spęd ludzi najpierw do rezerwatu przyrody „Góra Zborów”. Teraz przeżyliśmy grillowisko pod sztandarami Telekomunikacji Polskiej SA w dolinie Kobylańskiej! Na skałach rozpięto reklamy! Ludzie krążyli nie tylko po dolinie ale i po jej zboczach. Czy organizatorzy nie wiedzieli, że na zboczach tej doliny jest największe skupisko chronionej prawem brzozy ojcowskiej? Kto zezwala na podobne masówki na terenie Jurajskich Parków Krajobrazowych? Czy skontaktuje się ze mną ktoś z Zielonych (najlepiej z Krakowa) celem ustalenia strategii przeciwdziałania takim aktom wandalizmu?

Alferek
jura@interlink.pl