Wydawnictwo Zielone Brygady - dobre z natury

UWAGA!!! WYDAWNICTWO I PORTAL NIE PROWADZĄ DZIAŁALNOŚCI OD 2008 ROKU.

MEMENTO DLA SAMOLUBÓW I „OLEWACZY”

MEMENTO DLA SAMOLUBÓW
I „OLEWACZY”
... Świat już nie jest zdolny do funkcjonowania według dotychczasowych zasad. Nie ma już żadnej dziedziny życia, która nie popadałaby w chaos, zwyrodnienie i upadek. Dotyczy to kultury, polityki, etyki, zdrowia, ekologii, miłości, czyli de facto WSZYSTKIEGO. Żadna klasyczna filozofa, żadna stara religia ani „humanistyczne” prawo, żadna też „globalizacja” czy jakaś inna „unifikacja” nie są w stanie tu pomóc, bo w miejsce jednego, częściowo rozwiązanego problemu pojawia się dziesięć następnych – i to gorszych.
Kiedyś, w krytycznych momentach cywilizacyjnych, człowieka mógł wykarmić las, rzeka i morze. Człowiek mógł się też wynieść w jakiś jeszcze nie zagospodarowany zakątek Ziemi i żyć po swojemu. Teraz już nie ma gdzie uciec bo wszystko jest wykupione i ogrodzone albo zniszczone i opanowane przez bandy uzbrojonych szaleńców. Ogółem – człowiek dąży do samozagłady na trzy sposoby:
• Poprzez zacofane trwanie przy przestarzałym trybie życia oraz archaicznej kulturze lub religii...
• Poprzez bezmyślność, bierność i ogólne lenistwo cielesne oraz umysłowe...
• Poprzez egoizm, rozprzężenie moralne, chciwość, agresję czy też fundamentalizm religijny, który również jest rodzajem konserwatyzmu, egoizmu i agresji...
W efekcie jedni ludzie chcą odebrać lub zabronić innym coraz więcej a drudzy coraz bezwzględniej i żarłoczniej usiłują zdobyć choć kawałek urojonego „Raju”. Wszyscy miotają się więc przeciw wszystkim i wszystkiemu, a poziom światowej frustracji, nienawiści i szaleństwa wciąż narasta.
Ciężki jest los ludzi MYŚLĄCYCH, których opętany amokiem, ogłupiały i oślepły świat nie chce słuchać. Jedyna, dość marna pociecha jest tylko w tym, że szaleństwo, degeneracja i zagłada samolubnych, zaślepionych lub zwyczajne „zlewających” – staje się dla myślących siłą, mądrością, zdrowiem, życiem i ZBAWIENIEM – tak jak kiedyś śmierć dinozaurów dostarczyła nowej energii i perspektyw dla ssaków.
Tyle mam do powiedzenia wszystkim tym, co „nie chcą chcieć”...
Feliks Chodkiewicz
felicjus@wp.pl
Feliks Chodkiewicz