Wydawnictwo Zielone Brygady - dobre z natury

UWAGA!!! WYDAWNICTWO I PORTAL NIE PROWADZĄ DZIAŁALNOŚCI OD 2008 ROKU.

NIEZŁY CYRK

Informacja dla osób i grup zajmujących się problemem cyrku ze zwierzętami.

W maju br. odbyła się pikieta przed cyrkiem Corona w Sandomierzu. Z powodu nawalenia jednego z organizatorów prasa dowiedziała się o wydarzeniu w ostatniej chwili. Żadnego aparatu fotograficznego nie przynieśli też uczestnicy. Wykorzystując ten fakt pijani pracownicy cyrku chcieli przerwać pikietę. Doszło do przepychanek i pogróżek. W szarpaninie został zabrany (później przez Strażą Miejską odzyskany) transparent. Wezwana Policja nie przyjeżdżając natychmiast, ale już lekko po fakcie, nie interweniując, zaleciła złożenie zażalenia na komendzie.

Zażalenie złożone zostało do prokuratury, jednakże Ci też umorzyli postępowanie w tej sprawie z powodu „braku zagrożenia utraty życia lub zdrowia uczestników, lub grożenia tym”. Pomimo tego, że wyraźnie było napisane (drukowanymi literkami) czym uczestnikom grożono.

A po co to piszę? Nie chodzi o oskarżanie prokuratury ponieważ nie chcemy się w to bawić, ale o zbieranie grzeszków cyrkowi Corona. Gdyby komuś z Was kiedykolwiek przydarzyła się taka sytuacja wiedząc, o tym co było u nas możecie żądać wyższych wyroków. Życzę ewentualnego powodzenia.

ptasznik
Towarzystwo Obrony Przyrody
OSTOJA

ptasznikstrasznik@wp.pl
ptasznik