Wydawnictwo Zielone Brygady - dobre z natury

UWAGA!!! WYDAWNICTWO I PORTAL NIE PROWADZĄ DZIAŁALNOŚCI OD 2008 ROKU.

Nowy Dyrektor Generalny WWF International

WWF Polska
ul. Wiśniowa 38
02-520 Warszawa
tel. +48 22 849 8469
+48 22 848 7364
+48 22 848 7592
+48 22 848 7593
fax +48 22 646 3672
www.wwf.pl


5 grudnia 2005 pięćdziesięcioletni Amerykanin James P. Leape oficjalnie objął stanowisko Dyrektora Generalnego WWF International. Będzie kierował jedną z największych niezależnych organizacji zajmujących się ochroną przyrody z 4 400 pracownikami i biurami w ponad 100 krajach.

James Leape pracuje w organizacjach związanych z ochroną przyrody od ponad 25 lat. Swoją karierę rozpoczął jako prawnik ds. środowiskowych, prowadząc sprawy w Stanach Zjednoczonych, doradzając Programowi ds. Środowiska Narodów Zjednoczonych (UNEP) i współtworząc tekst prawa środowiskowego.

Do WWF-US dołączył w 1989 roku i jako Wiceprezes Zarządzający (Executive Vice President) przez dziesięć lat kierował programami ochrony przyrody w tym biurze. Ostatnie cztery lata spędził zarządzając Fundacją Davida i Lucile Packard, jednym z największych funduszy zajmujących się inicjatywami związanymi z ochroną przyrody i nauką.

Od zmian klimatu do załamania się rybołówstwa, wyzwania stojące przed ochroną przyrody nigdy wcześniej nie były bardziej pilne i istotne dla dobra ludzi na całym świecie. Z licznymi projektami i milionami ludzi wspierającymi działania fundacji, WWF to jedna z nielicznych organizacji, które ma szanse sprostać tym wyzwaniom – podkreśla James Leape. Leape obejmuje stanowisko Dyrektora Generalnego po dr. Claude Martinie, który zarządzał WWF przez ostatnie 12 lat i był w tym czasie pionierem nowego podejścia do ochrony przyrody, włączając w to politykę środowiskową zorientowaną na konkretne cele, współpracę z World Bank i stworzenie Sojuszu WWF i Banku Światowego ds. Ochrony Lasów, czy współpracę na szczeblu międzynarodowym z takim koncernami jak Lafarge, Nokia czy Canon. Dr Martin będzie nadal reprezentował WWF w licznych grupach konsultacyjnych wysokiego szczebla, takich jak np. Rada Chin, oraz pomagał w budowaniu sieci wolontariuszy wśród młodych ludzi zajmujących się ochroną przyrody. W ciągu 44 lat istnienia WWF osiągnęliśmy bardzo wiele, niestety postępująca degradacja środowiska naturalnego powoduje, że nadal bardzo dużo jest do zrobienia – powiedział Emeka Anyaoku, prezydent i przewodniczący Rady WWF International. Jestem przekonany, że pod przywództwem Jima Leape światowa sieć WWF będzie w stanie dobrze realizować swoją misję budowania przyszłości, w której ludzie żyć będą w harmonii z naturą. W najbliższym czasie James Leape będzie przewodził delegacji WWF podczas spotkania ministrów WTO w Hong Kongu, gdzie WWF - wspólnie z UNEP - będą gospodarzami spotkania dotyczącego subsydiów w rybołówstwie i lobbingu ws. zasad międzynarodowego handlu, które zapewnią zrównoważony rozwój.