Wydawnictwo Zielone Brygady - dobre z natury

UWAGA!!! WYDAWNICTWO I PORTAL NIE PROWADZĄ DZIAŁALNOŚCI OD 2008 ROKU.

ROZMOWA Z FIRMĄ SANTE

Poniżej przedstawiam emailową korespondencję z firmą „Sante”, produkującą żywność wegetariańską. Rozmowę przeprowadziłem pod koniec marca br.

PYTANIA
Chciałem zaprezentować waszą firmę naszych czytelnikom, jednak lektura informacji prasowej Społecznego Instytutu Ekologicznego z 24.7.2001*) wskazuje, że sprzedają państwo produkt sojowy zawierający 4% GMO, na co zresztą nie mają państwo zezwolenia, ani nie informują państwo o tym na etykietach.
Natomiast pasta sojowa z ziołami firmy „Sante” jest paczkowana przez:
„Agrikur” 16-100 Sokółka
http://www.agrikur.com.pl/ofirmie.php

Czy mamy jakąś gwarancję, że mięso czasem nie miesza się z soją, że pracownicy dobrze myją maszyny przed zmianą, że są to osobne linie produkcyjne, że nie „poprawiają wydajności” przez dodawanie drobiowego mięsa, że nie robią sobie z wegetarian żartów? Mam nadzieję, że firmy produkujące żywność dla wegetarian, a decydujące się na współpracę, zdają sobie sprawę, że np. McDonald, smażący frytki w oleju z dodatkiem tłuszczu zwierzęcego, płaci teraz wegetarianom milionowe odszkodowania!
Andrzej Żwawa

ODPOWIEDZI
Od czasu wejścia w życie przepisów o organizmach genetycznie modyfikowanych, firma „Sante” nie używała do produkcji oraz nie importowała produktów z ziarna soi modyfikowanej genetycznie. Wielokrotne kontrole organów zewnętrznych i badania laboratoryjne wykazały, że firma nie stosuje surowców genetycznie modyfikowanych.

Produkcja past sojowych w „Agrikurze” odbywa się w sposób zapobiegający zanieczyszczeniu naszych produktów surowcami mięsnymi. Zasadą jest prowadzenie w innym czasie wyrobów sojowych niż mięsnych. Mycie, dezynfekcja i kontrola zarówno ze strony „Agrikuru”, jak i nasz nadzór, wyklucza dodawanie do wyrobów sojowych surowców pochodzenia zwierzęcego.
Andrzej Kowalski
współwłaściciel

SANTE s.c. A. Kowalski i ska
Przydrożna 1
03-253 Warszawa
tel: 502062038
e-mail: sante@home.pl
http://sante.home.pl
http://www.sante.pl/
*) Już po tej rozmowie SIE potwierdził, że raport jest nieaktualny z powodu zmian na rynku soi.
Andrzej Żwawa, Andrzej Kowalski