Wydawnictwo Zielone Brygady - dobre z natury

UWAGA!!! WYDAWNICTWO I PORTAL NIE PROWADZĄ DZIAŁALNOŚCI OD 2008 ROKU.

„SŁAWNI WSPÓŁCZUJĄCY” PRZECIWKO FUTROM

„Sławni Współczujący” jest listą, na którą zbierane są podpisy znanych w Polsce osobistości (aktorów, muzyków, polityków itp.), którzy deklarują, że nie założą naturalnych futer, ograniczając w ten sposób cierpienie zwierząt. Jest to też forma poparcia dla ruchu animalistycznego. Tę wzorowaną na brytyjskiej organizacji Beauty Without Creuelty inicjatywę prowadzą od 1994 r. Front Wyzwolenia Zwierząt i Stowarzyszenie Ekologiczno-Kulturalne „KLUB GAJA”. Do tej pory na listę wpisały się następujące osoby: Edyta Bartosiewicz, Małgorzata Braunek, Grzegorz Ciechowski, Marcin Daniec, Maria Grodecka, Irena Jarocka, Jarosław Kaczyński, Kayah, Piotr Klatt, Krzysztof Kolberger, Kasia Kowalska, Marek Kotański, Elżbieta i Krzysztof Król, Antonina Krzysztoń, Tomek Lipiński, Wojciech Malajkat, Jan Miodek, Czesław Niemen, Małgorzata Niezabitowska, Jurek Owsiak, Krzysztof Piasecki, Małgorzata Potocka, Krystyna Sienkiewicz, Stanisław Sojka, Kazik Staszewski, Jerzy Stuhr, Joanna Trzepiecińska, Maciej Ulewicz, Zbyszek Zamachowski oraz wszyscy członkowie Budki Suflera.

W ostatnim czasie polscy „Sławni Współczujący” doczekali się specjalnej strony internetowej – http://www.slawni-wspolczujacy.jawsieci.pl – której celem jest popularyzowanie listy i idei zaprzestania okrucieństwa dokonywanego na futrzastych zwierzętach. Koordynatorom projektu udało się zdobyć patronat medialny w Internecie portalu jaWsieci.pl oraz patronat radiowy Radiostacji. Miejmy więc nadzieję, że promocja „Sławnych Współczujących” i zbiórka nowych podpisów na listę będzie się odtąd spotykała z szerszym rozgłosem i zrozumieniem. W Polsce dochodzi do zatrważającego wzrostu „produkcji” futer, dlatego bardziej wzmożone prowadzenie tej kampanii jest tak potrzebne.

My wszyscy możemy wziąć aktywny udział w powstawaniu listy. Wystarczy od spotkanej znanej osoby (np. po koncercie, wieczorku artystycznym itp.) wziąć podpis pod deklaracją o treści: „Z uwagi na ogrom cierpienia towarzyszącemu hodowli i zabijaniu zwierząt dla futra odmawiam bycia częścią tego procederu i rezygnuję z kupowania i noszenia naturalnych futer. Zgadzam się na wpisanie mojego nazwiska na polską listę Sławnych Współczujących” i przysłać ją na adres: KLUB GAJA, skr. poczt. 261, 43-301 Bielsko-Biała. Treść oświadczenia w formie ulotki wygodnej do podsunięcia do podpisu można dostać w punkcie rozsyłkowym FWZ: FWZ-Gliwice, Katarzyna Matuszewska, ul. Damrota 7, 44-100 Gliwice. Razem z podpisaną przez sławną osobę deklaracją prosimy przysłać krótki opis okoliczności w jakich podpis został zebrany – gdzie, kiedy, przez kogo (z adresem). Patroni medialni listy proszą, by w miarę możliwości dostarczyć im: zdjęcie – najlepiej momentu wpisywania się na listę – dla portalu jaWsieci.pl oraz ustne wyrażenie chęci na krótką telefoniczną rozmowę nt. listy, którą mogłaby przeprowadzić na swojej antenie Radiostacja.

Ada Rygioł FWZ-Mysłowice
fwzmyslowice@poczta.onet.pl, http://www.fwz.jawsieci.pl


Wsieci – zarabiaj poprzez internet! www.wsieci.most.org.pl/praca
Ada Rygioł