Wydawnictwo Zielone Brygady - dobre z natury

UWAGA!!! WYDAWNICTWO I PORTAL NIE PROWADZĄ DZIAŁALNOŚCI OD 2008 ROKU.

TRÓJMIASTO ZAGŁĘBIEM WEGETARIANIZMU

Cztery lata temu Stowarzyszenie Green Way otworzyło w Sopocie swój pierwszy bar wegetariański, który okazał się strzałem w dziesiątkę – obecnie w Trójmieście działa już pięć barów pod szyldem „Green Way”: trzy w Gdańsku, jeden w Sopocie i jeden w Gdyni. Od dwóch miesięcy jest czynna także restauracja wegetariańska „Rotunda”, znajdująca się w sali przedwojennego kasyna gry przy molo w Sopocie, w bezpośrednim sąsiedztwie Biura Wystaw Artystycznych i Grand Hotelu.

Dzięki tej ekspansji jarskiego żywienia, Trójmiasto jest aglomeracją miejską o największej ilości placówek tego typu – przykładowo w Warszawie są jedynie dwa podobne bary Vega i Mata Hari i jedna restauracja „ekologiczna” Nowe Miasto, a w niektórych częściach Polski nie ma wegetariańskiej gastronomii wcale.
Restauracje i bary Green Waya oferują w swym menu kilkanaście potraw obiadowych – od samosów (pierogów z farszem warzywnym) do kofty indyjskiej (danie serowe z ryżem pełnoziarnistym). Na deser możemy zjeść tu granollę (ciastko z płatków owsianych) czy też ciastko marchwiowo-bakaliowe. To wszystko jest oferowane w bardzo umiarkowanych cenach, co szczególnie cenią sobie studenci. Posiłki Green Waya są kontrolowane i posiadają rekomendację Forum Promocji Zdrowia „Quo Vadis” Akademii Medycznej w Gdańsku.
Stowarzyszenie Green Way to nie tylko wegetariańska gastronomia, to także promocja wegetarianizmu, wspieranie ekologicznych upraw warzyw i owoców, współpraca ze światowymi organizacjami o podobnych celach oraz działalność na rzecz humanitarnego traktowania zwierząt hodowlanych poprzez Instytut Praw Zwierząt w Gdyni.

Marek Kryda
Stowarzyszenie Green Way
ul. Abrahama 24/5, 81-366 Gdynia
tel./fax 0-58/556 02 39

Uwaga! W kwietniu br. rozpoczął działalność „Zielony telefon” dla województwa Pomorskiego prowadzony przez Instytut Praw Zwierząt w Gdyni. Przyjmujemy informacje o niehumanitarnym traktowaniu zwierząt i wszelkim łamaniu przepisów Ustawy o prawach zwierząt.

Zielony telefon   0-58/620 04 24
Marek Kryda