Wydawnictwo Zielone Brygady - dobre z natury

UWAGA!!! WYDAWNICTWO I PORTAL NIE PROWADZĄ DZIAŁALNOŚCI OD 2008 ROKU.

VEN. DHYANI YWAHOO W POLSCE

VEN. DHYANI YWAHOO W POLSCE
Wszystkich tych, którzy są zainteresowani uczestnictwem w wykładzie i warsztacie czirokezkiej nauczycielki Ven. Dhyani Ywahoo, z radością informujemy, że zajęcia te odbędą się w piątek, sobotę i niedziele – 7-8-9.2.2003.*)

Czcigodna Dhyani Ywahoo jest duchową przywódczynią Czirokezów (Tsala-gi; Aniyunwiwa) z Zielonych Gór oraz w dwudziestym siódmym pokoleniu strażniczką spuścizny linii rodu Ywahoo, nauczycielką rdzennej duchowości swego narodu oraz buddyzmu tybetańskiego. Wraz z takimi nauczycielami jak Sun Bear, Twylah Nitsch, Wallace Black Elk, Philip Deere i Rolling Thunder była jedną z pierwszych osobistości ze świata Indian Ameryki Północnej, które rozpoczęły dzielenie się tradycyjną wiedzą duchową z białymi ludźmi.
Pod koniec lat 1960-tych Dhyani Ywahoo założyła w Bristolu (USA, stan Vermont) Sunray Meditation Society – afiliowaną przy ONZ organizację pozarządową, działającą na rzecz światowego pokoju. W jej ramach prowadzone są studia nad rdzenną duchowością Indian obu Ameryk i nad buddyzmem tybetańskim. Więcej o Dhyani Ywahoo oraz o SMS można się dowiedzieć na internetowej stronie: www.sunray.org.
Dhyani Ywahoo w trakcie swego po-bytu wygłosi wykład oraz poprowadzi dwudniowy warsztat. Tematem zarówno wykładu jak i warsztatu będzie: tradycyjne indiańskie koło mądrości i uzdrawiania oraz mandala, jako narzędzia osobistego rozwoju („Using the Medicine Wheel – Mandala for Personal Transformation”).
Wykład odbędzie się w Krakowie 7.2 (piątek) o godz. 1800 w sali 331 (III piętro), w Instytucie Psychologii UJ przy Al. Mickiewicza 3. Jeśli chodzi o jego koszt, to ważnym aspektem duchowej tradycji rdzennych Amerykanów jest przekonanie, że korzyści z nauk odnosimy tylko wtedy, jeśli obdarowujemy nauczyciela, który nas naucza. Zatem – jako że równocześnie chcielibyśmy, aby jak największa liczba ludzi mogła wysłuchać wykładu Dhyani Ywahoo – zdecydowaliśmy się na wolne datki tuż przed wykładem.
Warsztat odbędzie się 8-9.2, w Krakowie-Witkowicach w Szkole Podstawowej nr 68 przy ul. Porzeczkowej 2. Dojazd autobusem nr 115 z przystanku przy Dworcu PKP Kraków Główny. Początek godz. 930. Zakończenie: ok. 1700. Koszt jest niższy niż planowaliśmy i wynosi:
130 $ dla cudzoziemców
380 PLN dla pracujących
300 PLN dla studentów
Inne informacje:
barteq@apple.phils.uj.edu.pl
Zapisy: Katarzyna Kost 12/657-84-91 lub tuż przed warsztatem.


*) Dhyani Ywahoo znów w Polsce! [w:] „Zielone Brygady” nr 7/2002, s. 63: http://www.zb.eco.pl/zb/175/zapowied.htm#ywahoo