Wydawnictwo Zielone Brygady - dobre z natury

UWAGA!!! WYDAWNICTWO I PORTAL NIE PROWADZĄ DZIAŁALNOŚCI OD 2008 ROKU.

W sprzedarzy jest nielegalny ryż zanieczyszczony przez GMO!

Od miesięcy ryż zanieczyszczony przez GMO był w sprzedaży. Stany Zjednoczone świadomie eksportowały Od kilku miesięcy nielegalną żywność ale dopiero teraz nas o tym informują.

Przez wiele miesięcy (a być może lat) Brytyjczycy, a Polacy i inni Europejczycy prawdopodobnie też, jedli niedozwolony, genetycznie zmodyfikowany ryż importowany z USA, podają brytyjscy eksperci od bezpieczeństwa żywności. Problemy rozpoczęły się, kiedy pyłek z testowanego ryżu LLRICE601 zapylił konwencjonalne uprawy ryżu zanieczyszczając je GMO. Taki zanieczyszczony przez GMO ryż był obecny na amerykańskim rynku i prawdopodobnie również eksportowany od co najmniej 2001 r., kiedy to doświadczenia zakończono. 24.8.2006 Komisja Europejska zakazała importu tego ryżu z USA!!! Brytyjska Agencja ds. żywności planuje przeprowadzenie testów ryżu, który jeszcze nie został sprzedany. Pojawiają się pytania: ile tego ryżu przywieziono do Polski? Czy polskie instytucje ds. bezpieczeństwa żywności planują przeprowadzić podobne badania jak Brytyjczycy?

5.9.2006 wybuchł kolejny skandal z GM ryżem. Organizacja Friends of the Earth Europe zaapelowała w Brukseli o natychmiastowe zaprzestanie importu ryżu z Chin po tym, jak organizacje ekologiczne odkryły, że nielegalny, GM ryż z Chin można znaleźć w wielu sklepach w krajach UE.

Ostatnie wypadki zanieczyszczenia tradycyjnego ryżu ryżem transgenicznym z upraw doświadczalnych, są kolejnym dowodem, że nie ma możliwości współistnienia upraw GMO z uprawami niemodyfikowanymi.

Międzynarodowa Koalicja
dla Ochrony Polskiej Wsi


Źródło: news.independent.co.uk/environment/articlel222081.ece (27.8.2006)