Wydawnictwo Zielone Brygady - dobre z natury

UWAGA!!! WYDAWNICTWO I PORTAL NIE PROWADZĄ DZIAŁALNOŚCI OD 2008 ROKU.

Z SAMOOBRONĄ PRZECIW GLOBALIZACJI

14 marca odbyły się pikiety Samoobrony przeciw globalizacji, pod ambasadami Stanów Zjednoczonych i Republiki Federalnej Niemiec. Uczestniczyli w nich także górnicy, pracownicy Hortexu, a także... ekolodzy z FZ Warszawa, Łódź i Kraków, anarchiści z FA Warszawa i członkowie Komitetu Wolny Kaukaz z Poznania (tym razem pod nazwą Antykapitalistyczna Ofensywa).

Pod ambasadą amerykańską mówiono głównie o amerykańskiej korporacji Smithfield, która ostatnio wykupiła 67% akcji Animeksu. W USA Smithfield kontroluje 20% produkcji mięsa. Jego fermy to olbrzymie kombinaty, gdzie zwierzęta żyją bez światła dziennego w ciasnych klatkach, często nawet nie mogąc się położyć, są karmione hormonami i antybiotykami. Rozwojowi koncernu towarzyszył upadek milionów małych gospodarstw rolnych. Ten sam proces grozi także w Polsce.

Pod ambasadą Niemiec Andrzej Lepper protestował przeciw wykupowi polskiej ziemi przez cudzoziemców.

Przed ambasadą Rosji przewodniczący Samoobrony przeprosił naród rosyjski za wydarzenia poznańskie. Jego zdaniem Polska powinna dbać o stosunki handlowe z Rosją, co ma szczególne znaczenie dla polskich rolników i drobnych firm. Ekolodzy i anarchiści do ambasady Rosji nie dotarli.

Krzysztof Rytel
Krzysztof Rytel