Wydawnictwo Zielone Brygady - dobre z natury

UWAGA!!! WYDAWNICTWO I PORTAL NIE PROWADZĄ DZIAŁALNOŚCI OD 2008 ROKU.

Zbieramy pieniądze na leczenie Dutry i Dolara – koni uratowanych przed rzeźnią

DutraDutra – ponad 26-letnia klacz wielkopolska wykupiona z transportu w 1993 r. Od początku niezdolna do pracy. Od 14 lat żyje szczęśliwie w swoim domu adopcyjnym, gdzie spędza całe dnie na łące. Niestety sytuacja zdrowotna Dutry jest zła. Tuż po wykupieniu zdiagnozowano u niej nieleczoną astmę, która doprowadziła do rozedmy płuc. Poza tym ma chore serce i niewydolne krążenie. Stale otrzymuje bardzo drogie leki i sterydy, natomiast okresowo leki wspomagające krążenie i specjalne inhalacje. Dzięki tym lekom i wszystkim zabiegom, Dutra nie jest skazana na cierpienie i nadal może spokojnie cieszyć się życiem.

DolarDolar – arabo-konik polski, ma 11 lat. Wykupiony w 1997 r. z klatki o wymiarach 2 na 2 m, w której przebywał ponad rok (od 4 miesiąca życia!). Konsekwencją tego jest niedorozwój serca, płuc, duża wada postawy (skrzywienie kręgosłupa). Koń nigdy w pełni nie doszedł do siebie. Wymaga specjalistycznej diety, ortopedycznego kucia. Podobnie jak Dutra wymaga stałej opieki weterynaryjnej.

Stajnia, która jest schronieniem dla tych koni, to idealne miejsce dla tych zwierząt. Mają ogromne pastwisko i niczym niezmącony spokój. Przede wszystkim jednak, otoczone są miłością. Dziewczyna, która opiekuje się nimi od momentu wykupienia każdego z nich, przez wiele lat dokładała wszelkich starań, żeby było im jak najlepiej. Niestety teraz nadszedł czas, kiedy potrzebuje Waszej pomocy. Pieniądze są potrzebne na lekarstwa i opiekę weterynaryjną. Kwota 5 tys. zł pozwoliłaby na zapewnienie koniom wszystkich niezbędnych zabiegów.


Będziemy wdzięczni za każdą wpłatę na konto:
Fundacja Viva! Akcja dla Zwierząt
Kredyt Bank IV O/Warszawa 53 1500 2080 1220 8000 0100 0000,
z dopiskiem „Dutra i Dolar”

karolina@ratujkonie.pl

Powyższy artykuł w pliku PDF:
Karolina

Komentarze

esk1@op.pl 12-09-2007
jaka jest nazwa chemiczna tych leków ,może sa takie same jak leki ludzkie i mogłabym coś przysłac