Wydawnictwo Zielone Brygady - dobre z natury

UWAGA!!! WYDAWNICTWO I PORTAL NIE PROWADZĄ DZIAŁALNOŚCI OD 2008 ROKU.

ZIELONE POMIDORY W RUMIE – WIZYTÓWKA POMORZA ZACHODNIEGO

ZIELONE POMIDORY W RUMIE –
WIZYTÓWKA POMORZA ZACHODNIEGO
Szczecińska Federacja Zielonych “Gaja” przygotowała program aktywizacji przedsiębiorczości na terenach wiejskich woj. zachodniopomorskiego poprzez wytwarzanie i promowanie markowych produktów lokalnych.
W przedsięwzięciu bierze udział 30 bezrobotnych kobiet z naszego regionu. Uczestniczki projektu zajmują się produkcją przetworów spożywczych opartych o stare pomorskie receptury, takie jak: konfitura z płatków róż, zielone pomidory w rumie czy też marynata z dyni. Kobiety zostały także przeszkolone z zakresu rękodzielnictwa związanego z kulturą Pomorza Zachodniego – haftu pomorskiego i koronkarstwa “frywolitek”.
Projekt jest szansą na rozwój lokalnej spółdzielczości, która wykorzystując lokalne dary natury wytworzy delikatesowe, unikalne towary – produkty regionalne – których pozyskanie z innego źródła będzie niemożliwe. Opracowaliśmy strategię marketingową, markę regionalną “SEDINA”, zaprojektowaliśmy opakowania oraz udzielamy pomocy w poszukiwaniu pierwszych klientów dla powstałych produktów lokalnych – mówi Joanna Buława z FZ “Gaja”.
Program jest finansowany przez Narodowy Bank Polski, Fundację Kronenberga oraz fundusz PHARE ACCESS 2000.
Więcej informacji udzieli państwu:
Joanna Buława
Federacja Zielonych “Gaja”
ul. Czackiego 3A
70-216 Szczecin
tel. 0-91/489 42 33
fax 489 42 32
kom. 0-601/855 659