Wydawnictwo Zielone Brygady - dobre z natury

UWAGA!!! WYDAWNICTWO I PORTAL NIE PROWADZĄ DZIAŁALNOŚCI OD 2008 ROKU.

ZWIERZĘTA W SCHRONISKACH A KATOLICY

ZWIERZĘTA W SCHRONISKACH A KATOLICY
Niestety, nasz kraj ma to do siebie, że jest strasznie dużo zwierząt. Psy i koty rozmnażają się na potęgę. Steryliżacja, kastracja, środki antykoncepcyjne dla kotów to jedyne rozwiązanie mechaniczne. Ale to nie wszystko. Właśnie w okresie letnim i zimowym, przy okazji wyjazdów, niektórzy nie wiedząc co zrobić np. z psem wyrzucają go z jadącego samochodu, przywiązują do drzewa w lesie lub wyrzucają z domu.
Biedny pies umiera potem w męczarniach, konając z głodu i pragnienia. Podobno żyjemy w katolickim kraju, gdzie tyle ludzi chodzi do kościoła. Ale cóż z tego, hipokryzja jest totalna. Miłość, szacunek to tak naprawdę puste sowa. Ile zwierząt trafia do schronisk z takich katolickich domów – setki. Ile ich jest głodzonych, maltretowanych, bitych, mieszkających cale życie na łańcuchu niejednokrotnie wrośniętym w szyję. Widziałem setki takich przypadków.
Poznałem kiedyś panią, która liczyła ile wyrzuca się psów z aut przy trasie wylotowej z Torunia przy ul. Grudziadzkiej. W lipcu naliczyła ponad 23 psy. Te które mogła ratowała, ale przecież nie miała możliwości pomóc wszystkim.
Niejednokrotnie byłem na interwencji, gdzie zwierzę było strasznie. głodzone czy maltretowane, a właściciele zasłaniali się religią. Mówił, że są dobrzy itd. Na ścianach nieraz wisiały „święte” obrazki, co nie przeszkadzało im głodzić psa, trzymać go cale życie na łańcuchu, który wrastał w szyję albo i nawet zabić zwierzę z zimna krwią. Katolicy!!! Nieraz to chce się spytać: gdzie jest Bóg i dlaczego na to pozwala. Jak traktuje zwierzęta nowy Katechizm Kościoła Katolickiego?
W Katechizmie w wersie 2446 można przeczytać następujące słowa: równie niegodziwe jest wydawanie na nie pieniędzy, które mogłyby w pierwszej kolejności ulżyć ludzkiej biedzie (w domyśle „na zwierzęta”). Taka to dola biednych stworzeń, których los pewnie nieraz gorszy już być nie może. A katolicy to większość w naszym kraju. Ładny to mamy raj, nie ma co…
Filip Barche
wieloletni inspektor ds. zwierząt
Inicjatywa „Empatia”
tel. 0-506/216-457
barche@interia.pl
Filip Barche