From ZieloneBrygady

(Różnice między wersjami)
Wersja z dnia 12:11, 26 cze 2007 (edytuj)
Agnieszka (Dyskusja | wkład)

← Poprzednia edycja
Wersja z dnia 12:36, 26 cze 2007 (edytuj)
Agnieszka (Dyskusja | wkład)

Następna edycja →
Linia 1: Linia 1:
-'''Energia wiatrowa'''+'''Energia wiatrowa''' to energia wytworzona przez elektrownie wiatrowe, które potrafią efektywnie zamieniać energię kinetyczną wiatru, powstającego na skutek różnicy ciśnień atmosferycznych, w energię elektryczną. Na dwóch trzecich obszaru Polski występują korzystne warunki do rozwoju energetyki wiatrowej, co oznacza, że średnia roczna prędkość wiatru wynosi tam około 4 m/s.
- +
-Wiatr powstaje na skutek różnicy ciśnień atmosferycznych. Elektrownie wiatrowe potrafią efektywnie zamieniać energię kinetyczną wiatru w energię elektryczną. Na dwóch trzecich obszaru Polski występują korzystne warunki do rozwoju energetyki wiatrowej, co oznacza, że średnia roczna prędkość wiatru wynosi tam około 4 m/s. +
źródło: [http://www.wwf.pl www.wwf.pl] źródło: [http://www.wwf.pl www.wwf.pl]
[[kategoria:ekosłownik]] [[kategoria:ekosłownik]]

Wersja z dnia 12:36, 26 cze 2007

Energia wiatrowa to energia wytworzona przez elektrownie wiatrowe, które potrafią efektywnie zamieniać energię kinetyczną wiatru, powstającego na skutek różnicy ciśnień atmosferycznych, w energię elektryczną. Na dwóch trzecich obszaru Polski występują korzystne warunki do rozwoju energetyki wiatrowej, co oznacza, że średnia roczna prędkość wiatru wynosi tam około 4 m/s.

źródło: www.wwf.pl