From ZieloneBrygady

(Różnice między wersjami)
Wersja z dnia 10:47, 26 cze 2007 (edytuj)
Agnieszka (Dyskusja | wkład)

← Poprzednia edycja
Wersja z dnia 10:05, 28 wrz 2007 (edytuj)
Agnieszka (Dyskusja | wkład)

Następna edycja →
Linia 1: Linia 1:
-'''Food miles''' czyli '''żywnościokilometry''' to odległość jaką pokonuje jedzenie zanim trafi "z pola na talerz" konsumenta.+'''Food miles''' czyli '''żywnościokilometry''' to odległość jaką pokonuje jedzenie zanim trafi "z pola na talerz" konsumenta. Więcej kilometrów znaczy więcej spalanej benzyny, energii zużytej do produkcji opakowań, magazynowania i konserwacji. Badania przeprowadzone w UK wykazały, że żywność dostępna w supermarkecie pokonuje średnio 8000 kilometrów! Tymczasem 48% Polaków robi zakupy w super- i hipermarketach.
- +
-źródło: Maria Huma, Małgorzata Krzystkiewicz, ''Kupuj odpowiedzialnie - Twoje pieniądze kształtują świat!'', Polska Zielona Sieć, Kraków 2007+
[[kategoria:ekosłownik]] [[kategoria:ekosłownik]]

Wersja z dnia 10:05, 28 wrz 2007

Food miles czyli żywnościokilometry to odległość jaką pokonuje jedzenie zanim trafi "z pola na talerz" konsumenta. Więcej kilometrów znaczy więcej spalanej benzyny, energii zużytej do produkcji opakowań, magazynowania i konserwacji. Badania przeprowadzone w UK wykazały, że żywność dostępna w supermarkecie pokonuje średnio 8000 kilometrów! Tymczasem 48% Polaków robi zakupy w super- i hipermarketach.