"Zielone Brygady. Pismo Ekologów" nr 2 (104), 15-31 stycznia 1998


AMERYKAŃSKI KORPUS POKOJU

Jeśli chciałbyś wiedzieć, jak chroni się środowisko w Ameryce, jeśli przez najbliższe dwa lata chciałbyś współpracować z amerykańskim wolontariuszem, jeśli interesują cię doświadczenia takich organizacji, jak Sierra Club czy National Audubon Society, zwróć się do Amerykańskiego Korpusu Pokoju.

Przez ostatnie 5 lat prawie 40 polskich organizacji pozarządowych zajmujących się ochroną środowiska, wśród nich np. BORE, Klub "Gaja", "Pro Natura" czy wiele oddziałów PKE, współpracowało z wolontariuszami Korpusu Pokoju. Zakres obowiązków wolontariuszy obejmował m.in. edukację ekologiczną, aktywizację społeczną, współpracę zagraniczną, zdobywanie funduszy czy wprowadzanie usprawnień wewnątrzorganizacyjnych. Sieć komunikacji internetowej MOST powstała również przy aktywnym udziale wolontariusza Korpusu Pokoju.

Jeśli sądzisz, że Twoja organizacja skorzystałaby na współpracy z wolontariuszem i chciałbyś dowiedzieć się czegoś więcej, skontaktuj się z Piotrem Mikołajczykiem bądź Krzysztofem Filckiem z warszawskiego biura Korpusu Pokoju:

Biuro Amerykańskiego Korpusu Pokoju
Bukowińska 24
02-703 Warszawa
0-22/843-50-11 0-22/843-42-00
mikolaj@pcwarsaw.waw.pl
lub kfilcek@pcwarsaw.waw.pl


"Zielone Brygady. Pismo Ekologów" nr 2 (104), 15-31 stycznia 1998