"Zielone Brygady. Pismo Ekologów" nr 3 (105), 1-14 lutego 1998


BIESZCZADZKI SUKCES

W styczniowych ZB*) była mowa o polowaniach na wilki, ale 16.1.98 zapadła długo oczekiwana decyzja. Silna, międzynarodowa kampania w obronie tego gatunku przyniosła rezultaty. Presja tysięcy ludzi, którzy stanęli w obronie wilków, a niektórzy z nich udawali się osobiście w Bieszczady, by wyrażać swój protest przed państwowymi urzędami lub odstraszać wilki spod myśliwskich ambon, musiała się zakończyć sukcesem. Sprawa ochrony przyrody połączyła ze sobą aktywistów z różnych organizacji i z różnych krajów.

"Pracownia", która od wielu lat prowadzi kampanie w obronie drapieżników, a szczególnie wilka, a także "Dzikie Życie", które nadal będzie informowało o losach polskich drapieżników - pragną gorąco podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do ochrony bieszczadzkich wilków. Dzikie jest piękne.

Janusz A. Korbel
miesięcznik "Dzikie Życie", stowarzyszenie
"Pracownia na rzecz Wszystkich Istot"
Modrzewskiego 29/3, 43-300 Bielsko-Biała
/ 0-33/11-08-71
janusz@pnrwi.most.org.pl
konto: PKO Bielsko-Biała
nr 10201390-173889-270
Stacja w Dolinie Wapienicy:
/ 0-33/18-31-53
wapienica@pnrwi.most.org.pl
http://www.most.org.pl/pnrwi/

*) Red. "Dzikiego Życia", Kampania wilcza - najnowsze wiadomości… [w:] ZB nr 1(103)/98, s.56.

Ł Prenumeruj "Dzikie Życie" - pomagasz kampaniom i dostajesz wiadomości. To również Twoje forum dla pisania o obronie dzikiej przyrody. Wystarczy wpłacić dowolną wielokrotność 1,50 zł z zaznaczeniem celu wpłaty.

KARTKA DLA SŁONIA

Ostatnio koleżanka przysłała mi życzenia na przepięknej kartce ze… słoniem. Kartka ma służyć ratowaniu tych ssaków i jest wydana, rzecz jasna, na papierze z odzysku.

Dla zainteresowanych podaję adres fundacji:

Elefriends
Cherry Tree Cottage
Coldharbour, Dorking
Surrey RH5 6HA
England

Izabela Kołacz

NA POCZCIE…

Poczta Polska zapowiedziała podwyżki cen przesyłek krajowych o 9,5%. Za 20-gramowy list miejscowy i druki zapłacimy 55 gr, za zamiejscowy - 65 gr. Ponadto niebawem poczta wprowadzi zmiany w przepisach dotyczących przesyłek. Niemożliwe będzie wysyłanie listów w używanych kopertach.

Żądamy od PP wprowadzenia kopert makulaturowych, nie bielonych chlorem. Listy w tej sprawie piszcie pod adresem:

Centralny Zarząd Poczty Polskiej
pl. Małachowskiego 2
00-066 Warszawa

"AUTOSTRADA - POLSKA"
W KIELCACH

Na zapowiadanych Targach Budownictwa w Kielcach (luty '98) swoje stoisko będzie miała również firma "Autostrada - Polska".*)

2 Marcin Wawrzyn

*) Źródło: "Gazeta Wyborcza".


"Zielone Brygady. Pismo Ekologów" nr 3 (105), 1-14 lutego 1998