Strona główna   Spis treści 

ZB nr 18(120)/98, 16-30.9.98
DONOSY I DONIESIENIA


ROZUMEK?

Siedzimy przy dużym, kuchennym stole i rozmawiamy o codziennych sprawach. Wśród tej "codzienności" niczym bumerang powraca sprawa McDonald'sa. Wiktor - Anglik chwilowo przebywający w Polsce - opowiada, że angielska prasa alternatywna winą za zeszłoroczną powódź obarczyła McŚmiecie. Jasno i prosto tłumaczy, iż wycinanie lasów tropikalnych w Amazonii to nagromadzenie chmur nad Europą, a obfite deszcze to podniesienie poziomu wód w rzekach. "Na chłopski rozum" wydaje się to logiczne. Szkoda tylko, że chłop (a "odwracając kota ogonem", i baba), a nawet pan rozumem posługuje się tak rzadko…

PRZYSŁOWIOWY DYLEMAT

Gdy zobaczymy żółte "M" na czerwonym tle zdobiące produkty przetwórstwa owocowo-warzywnego (np. bezżelatynowe dżemy), nie wpadajmy w panikę. To nie McDonald's. To AGROS!

AGROS - Milejów Sp. z. o.o.
* Partyzancka 11
21-020 Milejów
) 0-81/757-20-81

Nie wiedzieć czemu logo tej firmy do złudzenia przypomina skądinąd znaną nam literkę… No cóż, co było pierwsze: jajko czy kura? Co ma piernik do wiatraka? Nieszczęścia chodzą parami?

A może zwyczajnie: żółte "M" niejedno ma imię…?

2 x Mc Katarzyna Głowacka

KOLEJNY PRZYKŁAD SADYZMU

19.10.br. w Poznaniu pijany mężczyzna okaleczył swojego bulteriera. Znajdujący się w pobliżu przechodnie natychmiast wezwali policję, ta sadystę zatrzymała. Grozi mu do 2 lat więzienia. Rok - bo tak nazywa się ów pies - będzie kurować się przez kilka miesięcy, ale przeżyje. Weterynarz zdiagnozował wygłodzenie, wychudzenie i odwodnienie psa. Wspomniane okaleczenie było nieudaną próbą kastracji.

Marcin "Narciarz" Opolski

Ł Na podstawie: Teleexpress, 19.10.98.
 

rys. Jarosław Gach

ŁOŚ "ALKOHOLIK"

Pijany łoś utrudnia od kilku dni życie mieszkańcom i policji w wiosce Lindesberg k. Oerebro w środkowej Szwecji. Młode zwierzę z powodu pożerania nadmiernej ilości jabłek i ich fermentowania w żołądku jest w stanie ciągłego upojenia alkoholowego. Gdy pojawiają się umundurowani stróże porządku, zwierzę szybko wycofuje się do lasu. - Gdy oddalamy się, powraca do jabłoni. Jabłka są d1a niego jak kość dla psa - mówi miejscowy policjant Boerje Oestgren. Rozważa się, czy nie wysłać po łosia patrolu policji po cywilnemu.

Piotr Kuźniar


ZB nr 18(120)/98, 16-30.9.989

Początek strony