Dom ekologiczny

Spotykam czasem szczęśliwców, którzy budują własny dom. Kiedy mówię im, że mam kontakty z ekologami - widzę, jak nadstawiają uszu. Są zainteresowani biologicznymi oczyszczalniami ścieków, oszczędzaniem wody i energii, kolektorami słonecznymi itd.

Z rozmów z nimi, z lektury pism poświęconych domom jednorodzinnym, z miesięczników ekologicznych można byłoby stworzyć wizję domu możliwie najbardziej ekologicznego.

Katalog problemów najbardziej interesujących, najczęściej się powtarzających:

Jestem przekonany, że gdyby architekt, ekolog, inżynier zasiedli razem do pisania książki zawierającej praktyczne rozwiązania opisanych wyżej problemów (przy uwzględnieniu tego, co można kupić aktualnie na rynku w kraju lub zagranicą) - taka książka, będąca poradnikiem dla budujących, cieszyłaby się dużą popularnością. Autorom książki wróżę spore pieniądze i gotów jestem podjąć współpracę z każdym, kogo ten projekt serio zainteresuje.

Paweł Zawadzki

 

ekologiczne
i logiczne
hasło tego numeru
(i nie tylko)

Do wszystkich współpracowników ZB! Zanim siądziecie do pisania ważnego tekstu dla ZB albo do pisania wierszy (to szczególnie ważne - oblicza się, że poezję uprawia w Polsce ponad 200 tys. osób, a może więcej, jakież to zużycie papieru w skali kraju!!!) - radzę najpierw odwiedzić najbliższy punkt ksero, gdzie za darmo, z podziękowaniem obdarzą Was papierem formatu A4, zadrukowanym jednostronnie. W ten sposób, drogi Autorze, zachowasz się ekologicznie i pragmatycznie (mniej wydasz na papier), a w nocy przykładem świecić będziesz.

Cześć pracy!

Paweł Zawadzki

PS

Dodatkowej radości dostarczy Wam zabawa, polegająca na zerknięciu na stronę już zadrukowaną i odpowiedzeniu na pytanie: czyj tekst na wierzchu? Czyje na wierzchu?