Zacznę od miłych spraw:

szkolenie

Otrzymaliśmy z REC dotację na przeprowadzenie 3-dniowego szkolenia dziennikarskiego dla was - naszych autorów. Szczegóły w zapowiedziach (s.76).

10 lat z "MACIĄ"!

30.10.98 na squacie "Twierdzy"2) Anka Niedźwiedzka z "Maci Parjadki" (Anarchistyczny Nieregularnik Autorów) przypomniała, że nadchodząca wiosna to dziesięciolecie naszej i ich działalności i zaproponowała wspólną imprezę rocznicową w Warszawie (1 maja, noc kryształowa?) - koncerty, teatry alternatywne. Co o tym sądzicie? Czy ktoś może chciałby taki projekt pilotować?

kapitał ZB i moŚznil

Dziękuję Janowi Szymańskiemu za pomysł zawarty w tekście Pieniądze i życie (ss.50-51). Z uwagą czekam na Wasze opinie i deklaracje poparcia. Co prawda słyszałem, że sprawa holdingu nie jest tak łatwa, ale może warto próbować. Już w ZB nr 20(122)/98 i teraz przypominamy na rozkładówce apel sprzed roku - "i Ty możesz zostać sponsorem". Gdyby każdy z was wpłacił choćby parę złotych, otrzymalibyśmy kapitał, który w znacznym stopniu pozwoliłby uniezależnić się od sponsorów, płynności dotacji itd. Co do informacji podanych przez Cinka w ZB nr 20(122)/98,1) to oczywiście je potwierdzam. Po drugim spotkaniu nie dostałem już materiałów i tylko czasem udało mi się coś ustnie wywiedzieć, ale niewiele. Pozostali członkowie komisji też byli powściągliwi w odpowiadaniu na moje próby kontaktu. Dopiero niedawno z różnych stron zaczęły dochodzić wieści o istnieniu komisji i moim w niej udziale.

dostaliście medal!

Liga Ochrony Przyrody była taka miła, by 24.10.98 z okazji 70-lecia swego istnienia wręczyła mi "Medal za zasługi dla ochrony przyrody i kształtowania środowiska". Dziękuję. Uważam, że to medal dla całej Redakcji ZB, całego wydawnictwa, włącznie z wolontariuszami pomagającymi na miejscu w pracach biurowych, przy WWW, robiących recenzje, kolportujących nasze publikacje, piszących do nich teksty...

ZB (a raczej bzb) w empikach

Nasze publikacje książkowe będzie można zakupić także w EMPIK-ach - ale pod warunkiem, że znajdą się osoby, które w danych miejscowościach nawiążą w naszym imieniu kontakt z EMPiK-ami. Mamy załatwioną z centralą EMPiK-u współpracę, jednak dotarcie telefonicznie do wszystkich filii przerasta nasze możliwości, a kontakt listowny jest nieskuteczny w wielu przypadkach. Osobom chętnym nawiązać kontakt przekażemy wszelkie dokumenty oraz egzemplarze pokazowe naszych publikacji i plakaty.

"pozytywne WIADOMOŚCI"
na łamach zb

Ponieważ w ZB wiele wiadomości przytłacza (opisy katastrof i zbrodni na naturze, spory w ruchu) przedrukowujemy - zresztą na prośbę Redakcji Pozytywnych wiadomości - 2 ich niskonakładowe biuletyny niemal w całości (ss.18-35). Jak zauważycie, część informacji to przypomnienie tekstów z ZB - więc jednak nie jest tak negatywnie!

Dalej