Strona główna   Spis treści 

ZB nr 13(139)/99, 16-30.9.99
PEREŁKI

DIETA OPTYMALNA UDOWODNIONA!

Doktor Kwaśniewski poparł w końcu swą teorię dowodami! I to jakimi! Doprawdy, nie do zbicia! Dla niewtajemniczonych: doktor Jan Kwaśniewski twierdzi, że tłuszcz i cholesterol to podstawa zdrowia, nazywa to zaś "dietą optymalną".

Fragment z wypowiedzi doktora Kwaśniewskiego ("Dziennik Zachodni" z 29.1.99, s.17 - pisownia wzorów chemicznych oryginalna):

Na diecie wegetariańskiej można tylko wegetować. Zdrowym być nie można. Najgorszym "paliwem" są węglowodany, najlepszym kwasy tłuszczowe o najdłuższych łańcuchach węglowodorowych, maksymalnie uwodornione. Najlepszym "paliwem" dla samochodu jest wodór, następnie metan, który na 1 cząsteczkę węgla zawiera 4 cząsteczki wodoru (Ch4), etan (E2H6), propan (C3H8), następnie węglowodory o dłuższych łańcuchach. Najlepszym "paliwem" dla człowieka jest również wodór pozyskiwany głównie z tłuszczów. Więcej można uzyskać wodoru z tłuszczów nasyconych, niż nienasyconych, zatem tłuszcze nasycone są lepszym "paliwem" dla człowieka od tłuszczów nienasyconych.

Głównym źródłem energii u ludzi spożywających dużo węglowodanów jest węgiel. 100 km samochodem można przejechać na 2 kg wodoru, 7 kg metanu, 10 kg benzyny, 30 kg węgla i 100 kg węglowodanów. Dokładnie te same zasady w gospodarce energetycznej obowiązują w organizmach żywych. W szpiku, wątrobie, nerkach, żółtkach, móżdżku, mięśniach zwierząt występują źródła energii lepsze od wodoru. Są to związki fosforowe, wysokoenergetyczne, działające jak akumulatory.

Czy czujecie się już samochodami?! Zadzwońcie: 0-700-997-998-999.

Organizm może zreperować wiele, ale musi mieć stworzone ku temu warunki. Musi mieć dostarczane najbardziej wartościowe białko (najbardziej biochemicznie podobne do białek organizmu ludzkiego).

Kanibal?

Wilk


początek strony

NAJBARDZIEJ NIEZWYKŁY KANDYDAT NA PREZYDENTA

Latem '75 niejaki Emil Matalik zapowiedział zgłoszenie swojej kandydatury do urzędu prezydenckiego. Podkreślił on, że jego polityka wykracza daleko poza wąski nacjonalizm. Jak powiedział przedstawicielom prasy: >>prawdziwie pragnę zostać prezydentem ogólnoświatowym. Problemy, jakie narosły wokół naszego globu, dochodzą do krytycznego punktu. Jedynym rozwiązaniem jest prezydent świata.<< Między innymi problemami naszego świata jest, jak powiada Matalik: >>nadmiar zwierząt i życia roślinnego, w szczególności drzew<< [wariat!!!]. Pod rządami Matalika w każdej rodzinie dozwolone będzie maksymalnie jedno dziecko, jedno zwierzę domowe i jedno drzewo. Matalik - były skaut i oficer lotnictwa zapowiada, że jego farma w Bennett w stanie Wisconsin zostanie stolicą świata po jego elekcji (s.90).

Cytat z książki Bruce'a Feltona i Marka Fowlera,
"Najlepsze, najgorsze, najbardziej niezwykłe",
Wyd. Pandora Books, Łódź 1993

nadesłał Artur Zięba
ZB nr 13(139)/99, 16-30.9.99

Początek strony