Strona główna 

ZB nr 10(16)/90, październik '90

WIĘŹNIOWIE MIESIĄCA - WRZESIEŃ

Amnesty International jest ruchem niezależnym politycznie, niekoniecznie popiera poglądy bronionego więźnia. Jednakże uważa, że nikt nie powinien być więziony z powodu przekonań, wyznania, koloru skóry, płci, rasy, pochodzenia itd (jedynym kryterium jest niestosowanie i nienawoływanie do stosowania przemocy). Więźniowie pochodzą z najróżniejszych krajów, ich wybór ma służyć integracji międzynarodowych wysiłków zmierzających do ich uwolnienia. Dlatego też prowadzi się akcję na rzecz tzw. "więźniów miesiąca" (wybieranych jest co miesiąc 3 więźniów z całego świata i również z całego świata nadchodzą listy w ich obronie). Prosimy o pomoc!

SYRIA

Mahmud Jalbut, Palestryńczyk, lat 35, aresztowany 28.X.80, przypuszczalnie za członkowstwo w nielegalnej Communist Party Political Bureau (CPPB).

Listy w obronie prosimy kierować na adres:

His Excellency Khaled al-Ansari,
Minister of Justice,
Nasr Street,
Damascus,
Syrian Arab Republic.

KOREA POŁUDNIOWA

Hong Song-dam, artysta dysydent, lat 35, skazany został na 7 lat więzienia za szpiegowstwo na rzecz Korei Pn. Przyczyną był fakt wysłania slajdów z jego obrazami do Korei Pn. i książek Koreańczykom w Niemczech Zach.

Listy w obronie prosimy kierować na adres:

President Roh Tae-woo,
The Blue House, I Sejongno,
Chongnogu,
Seul,
Republic of Korea.

CZAD

Mahamad Abdoulaye, lat 31, profesor chemii na Uniwersytecie w N'Djamena, aresztowany ubiegłego roku przez funkcjonariuszy bezpieczeństwa i do dziś więziony bez podania przyczyny a także miejsca pobytu.

Listy w obronie prosimy kierować na adres:

Son Excellence Monsieur Hissein Habre,
President de la Rwpublique du Tchad,
N'Djamena,
Republique du Tchad.

Z braku miejsca nie przedstawimy w tym numerze pełnych sylwetek wrześniowych więźniów miesiąca.
Zainteresowanych odsyłamy do Biuletynu Miesięcznego AI, wydawanego przez Rafała Kasprzaka, 11-go Listopada 17/40, 64-920 Piła,
lub do

Sekretariatu Międzynarodowego AI
1 Easton Street
London WC1X 8DJ.ZB nr 10(16)/90, październik '90

Początek strony