Wydawnictwo "ZB" | Okładka | Spis treści ]

OGŁOSZENIA - ZB nr 3(161)/2001, maj 2001

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie
ul. Kanonicza 12
31-002 Kraków
tel. 422-94-90
www.wfos-krakow.eco.pl

TW/2/411-43/2001

Kraków, dnia 7.5.2001

Redakcja Czasopisma "Zielone Brygady"
ul. Sławkowska 12
31-014 Kraków

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie uprzejmie informuje, że w dniu 2.5.2001 (środa) ukazało się w "Dzienniku Polskim" ogłoszenie dot. drugiej w br. edycji Konkursu na zadania z zakresu edukacji ekologicznej oraz propagowania działań proekologicznych i zasady zrównoważonego rozwoju.

Program edukacji ekologicznej, Regulamin Konkursu oraz wzór wniosku znajduje się na stronie internetowej pod hasłem: http://www.wfos-krakow.eco.pl

W związku z powyższym proszę o zamieszczenie w w/w czasopiśmie tekstu w/g załącznika. (...)

Zał. szt. 1

Z poważaniem

Prezes Zarządu
mgr inż. Krzysztof Bolek

Otrzymuje:

1 x Adresat wraz z zał.

1 x TW-2 a/a.

KONKURS WFOŚiGW W KRAKOWIE

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie rozpisuje KONKURS na zadania z zakresu edukacji ekologicznej oraz propagowania działań proekologicznych i zasady zrównoważonego rozwoju.

PRZEZ EDUKACJĘ EKOLOGICZNĄ ROZUMIE SIĘ W SZCZEGÓLNOŚCI:

Z KONKURSU WYŁĄCZONE SĄ:

Okres realizacji zgłoszonych zadań nie może przekraczać 12 miesięcy.

Najlepsze, wyłonione w drodze konkursu, zadania mogą otrzymać dofinansowanie ze środków Funduszu w maksymalnej kwocie 50 tys. zł, jednakże dotacja nie może przekroczyć 60% wartości przedsięwzięcia. Pozostała kwota zadania finansowana jest ze środków własnych lub innych sponsorów.

W KONKURSIE MOGĄ UCZESTNICZYĆ:

Termin składania wniosków: do 31.5.2001.

Formularze wniosków i szczegółowe zasady można otrzymać pod adresem:

WFOŚiGW
Kanonicza 12 (II p.)
31-002 Kraków
www.wfos-krakow.eco.pl

Warsztaty

Anty szczyt

SPRZEDAMY:

Gospodarstwo
ekologiczne "AGNIFARM" w Dachowie, w którym naturalnie uprawiano ziemie i palono ajurwedyjskie, uzdrawiające ognie. Farma położona jest w odległości 40 km od Zielonej Góry i 35 km od przejścia granicznego w Gubinie Gospodarstwo posiada budynek mieszkalny (piętrowy, 170 m2, CO, WC, łazienkę, 5 pokoi, 2 hale) oraz 2 budynki gospodarcze (w jednym - 2 łazienki, sauna i 2 WC) i garaż. Oprócz tego jest stodoła, magazyn, 25 ha ziemi (możliwa sprzedaż bez gruntów). Farma położona jest wśród lasów (w sezonie pełnym grzybów i jagód), w okolicy nie uprzemysłowionej, naokoło dużo przestrzeni i spokój. Miejsce czeka na chętnych (najlepiej dużą rodzinę, grupę ekologiczną) od zaraz. MOŻLIWA DZIERŻAWA!

Info:

Maria Kalisz
tel. 0-502/364954



WĘDRÓWKA PO GÓRACH RUMUNII

Zapraszamy na wędrówkę po górach Rumunii - dzikich, pięknych i mało znanych. Tutaj znajduje się największa (niektórzy powiadają, że również najpiękniejsza) powierzchniowo część Karpat - ok. 56%. Wynika z tego, że jeśli ktoś chce poznać całe Karpaty w równym stopniu to powinien na 9 wyjazdów w góry wybrać się: 5 razy do Rumunii, 2 razy na Słowację, po jednym razie na Ukrainę i do Polski.

Mamy nadzieję, że nasza informacja zmotywuje Cię, do odwiedzenia gór Rumunii tyle razy, ile razy byłeś w polskiej części Karpat mnożąc tę liczbę przez pięć.

  1. "Raj dla miłośników rumuńskiej sztuki ludowej" - Karpaty Marmaroskie.
    Góry te są rajem dla miłośników "plecakowej" wędrówki. Można tutaj zaobserwować pasterstwo w swej archaicznej, jak z przed wieków, formie. Cały okręg Maramuresz to ostoja miejscowego folkloru i zabytków architektury ludowej.
  2. "Najwyższe góry Karpat Rumuńskich" - góry Fogarasz.
    To najwyższe pasmo górskie w Rumunii. Ma charakter wybitnie alpejski. Bardzo przypomina Tatry.
  3. "Środek Karpat Południowych" - Góry Paring, Capatanii.
    Paring to drugie pod względem wysokości góry w Rumunii.

Czas trwania:

9 dni

Terminy:

29.6-8.7.2001; 7.9-16.9.2001; 29.9-7.10.2001

rysunek

Informacje dodatkowe:

Większość pożywienia na kilka początkowych dni kupujemy w Polsce wg wcześniej przygotowanej listy, którą dostanie każdy uczestnik.

Uczestnicy dostaną również szczegółowe informacje na temat trasy oraz listę niezbędnego sprzętu, który trzeba mieć ze sobą.

Wszelkich informacji udzielają:

  • Jacek Zachara
    al. Armii Krajowej 143/37
    43-300 Bielsko-Biała
    tel. 0-33 81 61 196
    e-mail: olszowka@free.ngo.pl
  • Grzegorz Mentel
    tel. 0-33/82 201 65


logo TWI

TWI Towarzystwo Wzajemnej Informacji
Stowarzyszenie KLON/JAWOR
ul. Szpitalna 5/5
00-031 Warszawa
www.ngo.pl
0-801 646 719 (35 gr za minutę)
0-22/828 91 21

SERWIS INFORMACYJNY
DLA ORGANIZACJI POZARZĄDOWYCH

Od stycznia 2001 r. działa w Internecie portal organizacji pozarządowych www.ngo.pl. Zawiera informacje dotyczące wszelkich aspektów funkcjonowania organizacji pozarządowych. Powstał z myślą o udostępnieniu pracownikom organizacji pozarządowych, ich partnerom, współpracownikom i klientom, aktualnego i wyczerpującego zbioru wiadomości ułatwiających codzienną pracę.

Na stronach www.ngo.pl znajduje się min. baza danych KLON/JAWOR (informacje o ok. 46 000 organizacji działających w Polsce); baza danych o organizacjach międzynarodowych; informacje o krajowych i zagranicznych funduszach dostępnych dla organizacji pozarządowych; informacja o organizacjach i instytucjach wyspecjalizowanych we wspieraniu organizacji pozarządowych; aktualizowany codziennie serwis informacji bieżącej; informacja i poradniki dotyczące prawnych i księgowych aspektów funkcjonowania organizacji; baza książek i czasopism adresowanych do organizacji; informacja dla wolontariuszy i dla tych, którzy ich poszukują; biblioteka ciekawszych tekstów i raportów z badań dotyczących trzeciego sektora; biuletyn współpracy porządkujący informacje nt współpracy organizacji z samorządem; informacje dotyczące Unii Europejskiej, tematyczne listy dyskusyjne; możliwość bezpłatnego zakładania kont poczty elektronicznej oraz własnych stron WWW; klinika ekspertów, w której można skorzystać z porad osób znających różne aspekty funkcjonowania organizacji.

Program "Towarzystwo Wzajemnej Informacji" realizowany jest dzięki wsparciu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

Pamiętaj! Wszystkie usługi świadczone w ramach Towarzystwa Wzajemnej Informacji są bezpłatne.

Jak dotrzeć do zasobów informacyjnych Towarzystwa Wzajemnej Informacji? To proste!

JEŚLI MASZ DOSTĘP DO INTERNETU

Otwórz stronę www.ngo.pl lub napisz na adres: info@ngo.pl - pod adresem www.ngo.pl znajdziesz portal organizacji pozarządowych - czyli tematyczną stronę internetową o organizacjach pozarządowych i dla organizacji pozarządowych. Tam jest wszystko co chcesz wiedzieć a nie wiesz kogo zapytać. Jeśli czegoś brak to może właśnie informacji od Ciebie i o Tobie. Korzystaj do woli. Powiedz o nas innym.

JEŚLI MASZ TYLKO TELEFON

Zadzwoń na infolinię 0-801/646-719 (koszt połączenia 35 groszy za minutę) lub 0-22/828-91-21. Codziennie, przez całą dobę, możesz skorzystać z systemu automatycznej informacji zawierającej: skróty opracowań prawnych, serwis informacji bieżących, informacje o organizacjach wspierających działania sektora pozarządowego. W dni powszednie w godzinach 1000-1600 w infolinii dyżurują osoby udzielające informacji.

W szczególnie złożonych przypadkach organizujemy porady ekspertów.

JEŚLI MASZ TYLKO DŁUGOPIS

Napisz na podany adres jakiej informacji szukasz, a wskażemy źródło, powiemy gdzie ją znaleźć, wyślemy odpowiednie broszury.
Rowerem do Indii

DO PRZYJACIÓŁ MOICH
DO WIECZNYCH WĘDROWCÓW

Kochani! Pojadę rowerem do Indii. Sama, a gdy dobrze pójdzie, to i z Bogiem. Chyba nie zdążę w maju wyruszyć, ale do września sporo czasu. Zapewne znacie mnie trochę: od kilku lat pisuję niebanalne teksty. Nie licząc internetu - jakieś 20 000 czytelników zna moje opowiadania i felietony.

Po co tam pojadę? Pojadę tam - mili - po siebie. Nawet nie po to, by szukać wielkiej przygody, nie po to by doładować się adrenaliną strachu, choć naprawdę wiem, że tych pamiątek los mi nie oszczędzi.

Często wydaje mi się, ze jestem osobą wolną, kiedy indziej powiadam, że to tylko miraż, ułuda - jak Hindusi powiadają - maja. To właśnie zrodzeni z Wisznu, wielbiciele Kryszny, uczniowie Buddy twierdzą, że wolnym można być - nawet pokutując w więzieniu. Czy żem wolna - zapewne wkrótce sprawdzę.

Chcę też zrobić coś dla Was. Planuję:

  1. Napisać reportaże o drodze, kulturze i religiach Indii.
  2. Fotoreportaż.
  3. Poznać Ajurwedę i medycynę tropikalną.
  4. Przygotować się do prowadzenia gawęd o korzeniach kultury europejskiej.

Zapewne zapytacie o moje wyznanie i czy należę do jakiej "sekty".

Idę własną ścieżką Duchową. Najbliższą mi zarejestrowaną religią jest hinduizm - Bra(h)ma Samadź.

Czym pojadę? Rowerem sportowym, męskim.

Trasa: Polska (Chełm), Ukraina (Kowel), Rosja, Azerbejdżan, (promem przez Morze Kaspijskie), Turkmenistan, Afganistan w pobliżu irańskiej granicy, Pakistan, Indie (Gudżarat).

Dzienny dystans: około 100 kilometrów.

Potrzebuję pieniędzy. Same szczepienia i leki "na wszelki wypadek" pochłoną 1 000 zł. Drugi tysiączek na przejedzenie - renta krótka: 350 zł, w ...stanach (Turkmeni... Afgani...) próżno szukać bankomatu. Mam stary rower górski - od biedy zda się. Bagażniki, lżejszy namiot i śpiwór też by się przydały. Jeśli nikt nie pomoże, pojadę "na wariata". Możecie pomóc?

Zadzwońcie! 0-602/322-673

Konto:
35-10201563-947276941
Bank PKO BP SA o/Chełm:
Iwona Ewa Maliszewska - Rudno 51.

[ English version ]

OGŁOSZENIE

Małe mieszkanie na Mariensztacie, dwa kroki od Starówki i Placu Zamkowego (22 m2, komunalne) zamienię na mieszkanie w Krakowie.

tel. 0-22/8269656

ZIELONY SKLEPIK

żywność ekologiczna,
produkty dietetyczne,
żywność dla wegetarian,
składniki kuchni orientalnej,
kosmetyki naturalne,
gwarantowane atesty!!!



Kraków, ul. Kremerowska 16
(róg Karmelickiej) tel. 0-501/54 24 80

Zapraszamy!!!



OGŁOSZENIA - ZB nr 3(161)/2001, maj 2001
Wydawnictwo "ZB" | Okładka | Spis treści ]