ZB 10(178), październik 2002 ISSN 1231-2126, [zb.eco.pl/zb] |
Ogłoszenia |
Książka łączy teorię z praktyką, pokazując na konkretnych przykładach z życia naszego miasta i regionu, w jaki sposób ekologia wkracza w nasze codzienne, nawet najdrobniejsze sprawy dotyczące domu, pracy czy wypoczynku. Mowa o tym w rozdziałach: ZDROWIE, ŻYWNOŚĆ, DOM, PRZYRODA I TURYSTYKA, ZWIERZĘTA. Poruszono również wiele problemów o charakterze bardziej społecznym, ważnych dla mieszkańców miasta i całego regionu. Mówią o tym pozostałe rozdziały: WODA, ODPADY, ENERGIA, TRANSPORT, EDUKACJA. Niejednokrotnie autorzy rozdziałów (będący często aktywnie zaangażowani w sprawy ochrony przyrody) wyrażają krytykę zastanej sytuacji i instytucji za to odpowiedzialnych. Książkę kończy Kalendarz ekologiczny oraz rozdział Ważniejsze adresy. W większości rozdziałów tematycznych, hasłem TWÓJ MAŁY KROK, zostały wyróżnione praktyczne rady dla każdego, kto chciałby od dziś coś zrobić dla środowiska i swego zdrowia. Oprócz opracowań poszczególnych tematów w Zielonym przewodniku znajdują się m.in. uaktualnione bazy danych instytucji i organizacji, adresy ciekawych stron internetowych, a także oferty przyjaznych dla środowiska i człowieka firm. Adresaci książkiKsiążka adresowana jest do jak najszerszego kręgu czytelników, mając ambicje być kompetentnym i wnikliwym kompendium wiedzy w dziedzinach, które opisuje. Skorzysta z niej zarówno osoba dorosła, chcąca uczynić swe życie zdrowszym i przyjaznym środowisku, jak i młodzież w wieku szkolnym, szukając odpowiedzi na życiowe pytania czy też opracowując zadany temat na lekcje. DystrybucjaKsiążka jest dostępna w księgarniach Domu Książki na terenie całego województwa zachodniopomorskiego oraz w księgarniach prywatnych. W Szczecinie można ją również kupić w wielu miejscach dystrybucji Zielonego Rynku (Szczecińskiego Informatora Ekologicznego). Artur Krzyżański, Federacja Zielonych GAJA Przedsięwzięcie dofinansowane przez:
Centrum Ochrony Terenów GórskichZapraszamy do współpracy osoby, które potrzebują wsparcia przy prowadzeniu kampanii w obronie miejsc cennych przyrodniczo. Jeśli spotkałeś się z przypadkiem bezmyślnego niszczenia dzikiej przyrody, chcesz zaangażować się w jej obronę a potrzebujesz pomocy, zgłoś się do Centrum: Adres:
Centrum może wspomóc kampanie m.in. poprzez:
Przedsięwzięcie finansowane ze środków Unii Europejskiej. OgłoszeniePoszukuję rodziny do zamieszkania w leśniczówce, w środku lasu, co przez sam fakt zamieszkania umożliwiłoby dozorowanie tego miejsca. Jest to zabytkowy dworek poniemiecki, z 3-ma wejściami do budynku, z 14-oma pomieszczeniami, ogrodzony 1 ha ziemi - enklawa leśna, jakiej się dziś już nie kupi. Jest to las mieszany - liściasty, iglasty (modrzewiowy), starodrzew z dawnego parku. Rejon miasta Drawna i Recza, woj. zachodniopomorskie, dawniej płn. cypel woj. gorzowskiego. Jeśli ktoś marzy o przeprowadzeniu się do miejsca czystego ekologicznie, do zdrowych, poniemieckich murów, o ewentualnym stworzeniu ośrodka ekologicznego w samym środku lasu, w bliskości Drawieńskiego Parku Narodowego lub kwatery agroturystycznej. Proszę o kontakt. tel. kom. 0-601-701-477, e-mail: instytutmed@wp.pl |
Wydawnictwo "Zielone Brygady" [zb.eco.pl] Fundacja Wspierania Inicjatyw Ekologicznych [fwie.eco.pl] |