Strona główna 

ZB nr 1(19)/91, styczeń '91

ZIELONE BRYGADY PREZENTUJĄ:

TOWARZYSTWO MODLITWY O POKÓJ ŚWIATOWY

Towarzystwo Modlitwy o Pokój Światowy jest organizacją założoną w Japonii w 1955 r. Siedziba organizacji mieści się obecnie w Nowym Jorku.

Towarzystwo działa w kierunku popularyzacji idei światowego pokoju przez upowszechnienie świadomości przesłania i modlitwy: "NIECH LUDZKOŚĆ ŚWIATA ŻYJE W POKOJU" (May Peace Prevail on the Earth - dosł. Niech zapanuje pokój na Ziemi)

Towarzystwo szanuje swobodę przekonań wszystkich ludzi i uznaje rolę i misję wszystkich nauk, praktyk i ideologii. Jedynym apelem jest prośba do wszystkich obywateli, aby proste przesłanie "NIECH LUDZKOŚĆ ŚWIATA ŻYJE W POKOJU" zawarli w osobistych modlitwach i apelach o pokój światowy.

Towarzystwo, poza popularyzacją tego przesłania, rozwija kampanię stawiania Słupów Pokoju i upowszechnia Ceremonię Modlitwy o Pokój Światowy.

* * * * *

W 1955 r. nieżyjący już założyciel Towarzystwa p. Masahisa Goi zaproponował przesłanie i modlitwę: "NIECH LUDZKOŚĆ ŚWIATA ŻYJE W POKOJU". Pan Goi wierzył, że słowa te wyrażają powszechne życzenie ludzkości, wywołują efekt odprężenia w całym świecie niosąc nadzieję, przemianę i gojenie ran. Wyjaśniał, że słowa i myśli żyją, są aktywne, wywołują wibracje i wzbudzają energię. Myśl i działanie każdej jednostki wywiera ogromny wpływ na wszystkie formy życia na Ziemi. Zakładał, że to przesłanie i modlitwa wyzwolą wzrost świadomości o potrzebie zachowania pokoju rozsyłając fale pozytywnej myśli po całym świecie, wpływając na losy roślin, zwierząt i wszystkich stworzeń na Ziemi.

W 1980 r. pan Goi zmarł i funkcję Przewodniczącego przejęła po nim jego córka Masami Saionji.

* * * * *

W celu upowszechniania przesłania "NIECH LUDZKOŚĆ ŚWIATA ŻYJE W POKOJU" drukujemy je na nalepkach, kartach i innych przedmiotach.

Nalepki są umieszczane w różnych miejscach przez ludzi takich jak Ty, oddanych idei pokoju. Inne prezenty z wypisanym naszym przesłaniem są rozdawane przyjaciołom i znajomym w celu zwiększenia popularności przesłania i modlitwy "NIECH LUDZKOŚĆ ŚWIATA ŻYJE W POKOJU".

Dystrybucję nalepek rozpoczęto 25 lat temu. W Japonii obecnie w oknach sklepowych, na słupach telefonicznych, bramach, drzwiach i tablicach ogłoszeń jest ponad 6 milionów naszych nalepek. Nasza działalność ma obecnie charakter międzynarodowy. Członkowie i zwolennicy popularyzują ideę pokoju w swoich społecznościach lokalnych na całym globie.

* * * * *

KAMPANIA SŁUPÓW POKOJU

Słupy Pokoju są stawiane jako pomniki pokoju. Są to wizualne środki popularyzujące przesłanie "NIECH LUDZKOŚĆ ŚWIATA ŻYJE W POKOJU".

Członkowie i zwolennicy stawiają Słupy Pokoju na wszystkich kontynentach. Od zapoczątkowania tej kampanii w 1976 r. postawiono ponad 60 tys słupów na całym świecie. Blisko 100 krajów tworzy obecnie sieć miejsc, na których wzniesiono Słupy Pokoju.

Słupy Pokoju zbliżają ludzi do siebie. Stanowią główny punkt programu różnych konferencji, festiwali, seminariów i innych uroczystości. Szkoły, organizacje i kościoły otrzymały Słupy w prezencie od Towarzystwa. Słupy Pokoju są wymieniane między przyjaciółmi, stanowią prezenty ślubne, są umieszczane w mieszkaniach i ogródkach osób prywatnych.

Przesłanie wyryte na Słupie Pokoju może być przetłumaczone na każdy język łącząc świat w duchu pokoju i harmonii.

* * * * *

CEREMONIA MODLITWY O POKÓJ ŚWIATOWY

Ceremonia Modlitwy o Pokój Światowy jest uroczystością poświęconą jedności człowieczeństwa. Zaprasza się na nią ludzi każdej rasy, religii i wyznania, którzy modlą się wspólnie o pokój na Ziemi i wśród narodów świata. W czasie Ceremonii następująca modlitwa o pokój i szczęście w każdym kraju jest powtarzana wspólnie:

- Niech ludzkość świata żyje w pokoju.
- Modlę się o szczęście ludności .....
- Niech ............... żyje w pokoju.

Kiedy publiczność się modli, prezentowane są flagi narodowe wszystkich państw, co stanowi symbol duchowy, przez który najszczersze życzenia na ziemi są przekazywane do każdego regionu i narodu świata.

Od pierwszego zebrania w 1983 r. Ceremonia Modlitwy o Pokój Światowy podróżowała do ponad 14 krajów. Lokalne grupy modlitewne i medytacyjne organizują comiesięczne spotkania w celu umacniania sieci Ceremonii Modlitwy.

W celu otrzymania dodatkowych informacji o Towarzystwie i jego działalności prosimy pisać na adres:

The Society of Prayer for World Peace
800 Third Avenue 31 st Floor
New York, NY 10022, USA
tel. 212-755-4755, fax. 212-935-1389


*) Ceremonia przyjęcia Polski do Towarzystwa odbyła się 15.IX.90. w W-wie.

POKÓJ DNIA 21-go

Pokój Dnia 21-go jest ideą jednoczącą wszystkich ludzi dobrej woli, pragnących ustanowić globalny pokój i miłość na świecie. Opowiadający się za tą zasadą zaproszeni są do formowania masowego i zjednoczonego "Myślowego Wizerunku Pokoju", tworzonego 21-go marca, czerwca, września i grudnia, każdego roku, między 19.00 - 19.30. W tym czasie, pojedynczo lub grupowo, możecie złączyć się z pozostałymi ludźmi na całym świecie, poprzez medytację, modlitwę, muzykę lub pieśń, wyrażając swoje pragnienie i wspólny wizerunek pokoju i miłości.

Możecie także przyłączyć się do innych działań skupionych wokół tej idei:

Pokój Dnia 21-go i Wspólna Rodzina (The Global Family), pragną zorganizować serię spotkań, warsztatów i seminariów międzynarodowych, poświęconych Pokojowi Duchowemu. Pierwszy tego typu meeting odbędzie się w Krakowie 19-26 VIII 91, a następne w Toronto (w lecie '92, 94) i w Szwajcarii '93.

Wszystkich zainteresowanych ideą i pragnących wziąć udział w działaniach Pokoju Dnia 21-go, prosimy o kontakt:

Stephen Ginsberg
Peace the 21st
1474 Bathurst Street
Toronto, Ontario, Canada M5P 3G9




ZB nr 1(19)/91, styczeń '91

Początek strony