Strona główna 

ZB nr 5(23)/91, maj '91

TAMA TAMIE
- ODCINEK KOLEJNY

Z okazji Dnia Ziemi odbyła się piąta, tym razem symboliczna akcja pod hasłem "Tama tamie. Nie niszczcie Pienin". Trzech (!) zidentyfikowanych osobników z WiP-u i Federacji Zielonych (FA zaspała!) zasiadło na drodze dojazdowej do zapory o godzinie za pięć dwunasta, by po wysłuchaniu rzeczowych uwag panów kierowców, skończyć blokadę planowo po trzydziestu minutach. Uzyskaliśmy poparcie od ochrony policyjnej (chronili nas!), która stwierdziła, że budowa jest bez sensu! Pozytywnie do akcji odniosły się również "Wiadomości" - dobry komentarz i zestawienie z innymi działaniami w Dniu Ziemi. Za to lokalne przekaziory - "TV Kronika Krakowska" zauważyła tylko, że straty inwestora spowodowane blokadą sięgneły 26 mln zł; Dziennik Polski: w akcji brała udział Partia Zielonych??!!! Dla przypomnienia, od 1 lipca rusza bezterminowa blokada zapory.

TAMA TAMIE AŻ DO SKUTKU!

(pi)

* * * * *

POZNAJ SIŁĘ SWOJEGO... GWIZDKA

16.05 na zaproszenie Rady Stołecznego Królewskiego Miasta Krakowa przybył minister OŚZNiL Maciej Nowicki i prezes Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska Bronisław Kamiński. Dla ok. tuzina WiP-owców i anarchistów była to okazja to zorganizowania dwóch pikiet. Przed wejściem do budynku Rady Miasta pojawili się ludzie ze szmatami i arkuszami papieru z napisami: "Witamy Ministra Niszczenia Środowiska", "Votum nieufności", "Czy niszczyciele Pienin mogą uratować Kraków", itd. oraz... taczki (symbol wiadomo czego). Długo oczekiwany prezes przemknął się ukradkiem między pikietującymi, natomiast minister przyjechał w pełnej gali i tak też został przez nas powitamy - przy wtórze gwizdków-lizaków "Melody Chups". Nie obeszło się bez szamotaniny, kiedy to krótko ostrzyżony pan ze straży miejskiej dwukrotnie usiłował usunąć taczki, rzekomo tarasujące wejście.

* * * * *

Organizatorzy akcji "Tama tamie" rozprowadzają numerowane cegiełki w cenie 5 i 10 tys. zł (wydrukowane na papierze w 100% z makulatury), z których wpływ zasili fundusz organizacyjny blokady, który na razie jest "zero".

* * * * *

W czasie rozpoczęcia KBWE (28.5) zbierano podpisy pod nową petytcją (tym razem o Sejmu).

* * * * *

W Dzień Dziecka organizatorzy akcji "Tama tamie" urządzili piknik w Czorsztynie. Pogoda była świetna, reakcje mieszkańców coraz pozytywniejsze. Spotkanie zaszczycił Jacek Bożek.

4 x (aż)
ZB nr 5(23)/91, maj '91

Początek strony