Strona główna 

ZB nr 7-8(25-26)/91, lipiec-sierpień '91

BALERINKI

Ewa Miedzińska, Kierownik Artystyczny i Pedagogiczny Dziecięcego Studium Baletowego "Balerinki" (pl. Solny 18/19, 50-063 Wrocław, konto: PKO III o/Wrocław 93536-202970-132) przesłała do nas list, w którym zwraca się z prośbą o:

"...dofinansowanie widowiska baletowego pt. 'Chodź człowieku, coś ci powiem...', które powstaje w 'Balerince'. Jest to 45-minutowy spektakl opowiadający o narodzianch Ziemi, Słońca, gwiazd, o przyrodzie (...). Widowisko niesie w sobie przesłanie - jeżeli razem, dzieci i dorośli zrozumiemy, że niszczymy swój własny dom, że od nas zależy 'czy znów zakwitnie kwiat', to z pewnością uratujemy i odnowimy środowisko, którego jesteśmy przecież nieodłączną cząstką.

Premierę, do której od listopada 1990r. przygotowuję 35 tańczących gwiazdek, motylków, żabek itp. miała odbyć się w czrewcu br., obecnie przewidziana jest na październik. To przedstawienie wymaga profesjonalnej oprawy, a więc sceny teatralnej z możliwością 'robienia' mgły, wiatru, bogatej oprawy świetlnej, nagłośnienia, możliwości projekcji filmowej w tle, no i wreszcie kostiumy, scenografia, programy, reklama. (...)

Dziecięce Studium Baletowe 'Balerinka' założyła moja matka Zofia Mikosz-Maszyńska w 1963r. Szkoła ma w tej chwili 130 uczniów. Pamiętając swoje 'tańczenie' w widowisku 'Jaś i Małgosia', czy w 'Wieszczce Lalek' chciałabym 'moim' dzieciom dać szansę na te ogromne przeżycia, emocje, które towarzyszą tym, którzy są aktorami, i tym, którzy z otwartymi buziami chłoną to, co dzieje się na scenie w teatrze. Dlatego zwracam się o pomoc. Realizacja tego programu wymaga ogromnych nakładów finansowych przerastających możliwości 'Balerinki'. Jeżeli całe przedsięwzięcie dojdzie do skutku, na co uwzględniając cel bardzo liczę, będę szczęśliwa mogąc uzyskane z kolei tą drogą środki przeznaczyć na cele społeczne. Tyle dzieci chorych czeka na operacje, tyle sierot potrzebuje pomocy. Zdrowe, tańczące dzieci z 'Balerinki' są gotowe pomóc.

Proszę o odpowiedź"

Tyle Autorka listu. Liczę na zainteresowanie, zwłaszcza licznych fundacji ekologicznych.

(aż)
ZB nr 7-8(25-26)/91, lipiec-sierpień '91

Początek strony