Strona główna 

ZB nr 7-8(25-26)/91, lipiec-sierpień '91

TAMA TAMIE

Musicie nam wybaczyć, ale w natłoku wydarzeń zabrakło czasu na porządny tekst o najważniejszej akcji! Napewno w następnym numerze ZB ukaże się kronika blokady i parę innych tekstów na ten temat. Teraz tylko króciutka notka i zdjęcia z pierwszego tygodnia.

* * * * *

Do tej pory przez Czorsztyn przewinęło się ponad sześćset osób. Przeprowadzono osiem blokad (do 09.08.), w tymdwie z przykuciem się łańcuchem do samochodów. Zapowiedzainy na 08.08 minister Nowicki nie przybył. Policja począkowo interweniująca brutalnie, teraz już obchodzi się z ludźmi łagodniej. Do kolegium trafiło prawie dwieście wniosków o ukaranie blokujących! Wszyscy składają odwołania i nie płacą kar (od 20 tys. do 1 mln., rekordzista Rafał Górski zebrał 5 460 000 zł).

Wszytkich, którzy otrzymali kolegium a nie wpisali się na listę, prosimy o przesłanie swoich danych i wyroku na adres Staszka Zubka. Prosimy też o wszelkie informacje dotyczące tzw. wywiadów środowiskowych dokonywanych przez policję w miejscach zamieszkania blokadowiczów.

NIE PŁAĆCIE KOLEGIÓW! NIE OBAWIAJCIE SIĘ!!!

Wszystkim, którzy zechcą wspomóc akcję finansowo podajemy konto. Także od was zależy przetrwanie blokady!!! Stowarzyszenie Przyjaciół Ruchu "Wolność i Pokój", Bank Przemysłowo Handlowy VI Oddział Kraków nr 22099-132. Dziękujemy też wszystkim, którzy już wpłacili (także na konto Federacji Zielonych - Kraków).

Nasilenie akcji zapowiedziano od 26 sierpnia. Od 12.08 ma być zorganizowana pikieta przed Sejmem. (pi)

PS. Prosimy o zwrot wypełninych petycji do Sejmu!


ZB nr 7-8(25-26)/91, lipiec-sierpień '91

Początek strony